Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

By wywrzeć nacisk na TK i władze działkowcy zasypują Trybunał listami i e-mailami. Dzwonią też i wysyłają kartki pocztowe. W sieci na stronie PZD podali adres e-mailowy sekretarz TK Doroty Hajduk. Efekt? Dzienny "urobek" to ok. kilkadziesiąt e-maili.
- Adres ten, w rozmowie telefonicznej, podała nam sama sekretarz TK. Nie uważamy więc, żeby umieszczenie go na stronie internetowej było czymś niewłaściwym. Działkowcy chcą zająć stanowisko w sprawie, dlatego muszą mieć adres, na który mogą wysyłać listy - mówi Eugeniusz Kondracki, prezes PZD.

Ale e-maile to tylko mała część korespondencji. Jak informuje nas Dorota Hajduk, sekretarz TK, do 5 VI wpłynęło ok. 1600 listów papierowych. Ale samego tylko 6 VI było ich 30, a jedna z tych przesyłek zawierała ok. 200 pism. Im bliżej 28 czerwca, tym pism może przybywać.
- Każdy ma prawo napisać do Trybunału, jak i do każdej innej instytucji. Owszem, zajęcie się napływającą korespondencją jest czasochłonne, albowiem już samo jej przeczytanie zajmuje sporo czasu. Niemniej podkreślam, pisanie do urzędów jest prawem każdego obywatela, a czytanie tej korespondencji mieści się w graniach obowiązków pracowników urzędów - mówi Onetowi Dorota Hajduk.

Co konkretnie jest w listach? Apele, by sędziowie nie dali się zmanipulować i mniej lub bardziej natarczywą obronę ogródków. Głosy działkowców nie mają charakteru prawniczego, są za to emocjonalne.
Nie tylko TK jest zasypywany listami. - Działkowcy wysłali tysiące listów w obronie ustawy o ROD. Do samej tylko marszałek Sejmu Ewy Kopacz wysłali ich ok. 1500 - mówi Onetowi Eugeniusz Kondracki, prezes PZD.

Całość artykułu zanajdziesz na stronie www.onet.pl - kliknij

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 30

Wczoraj 156

W tygodniu 906

W miesiącu 3571

Wszystkich 294031

Kubik-Rubik Joomla! Extensions