Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Szkolenia

Narada SSI

19 grudnia 2019 r. odbyła się narada instruktorów krajowych i okręgowych społecznej służby instruktorskiej Okręgu szczecińskiego. Jak co roku, podsumowana została działalność oświatowa (m.in. szkolenia nowych działkowców, instruktorów, współpraca z Fundacją Green zorganizowane i przeprowadzone konkursy okręgowe (Wzorowa działka roku 2019 Okręgu szczecińskiego oraz plastyczny dla dzieci) i udział w konkursach krajowych.

Omówiono udział PZD w kiermaszach ogrodniczych, spotkaniu organizacji pozarządowych „Pod Platanami”.

Przedstawiono aktualny stan SSI - przybyło 11 nowych instruktorów ogrodowych, powołano 2 instruktorów krajowych i 2 okręgowych.

Z racji przekazania działki przez jednego z wieloletnich instruktorów okręgowych – pan Józefa Kościołka, skorzystano z okazji, by podziękować za jego profesjonalizm, za wkład pracy i zaangażowanie w sprawy Polskiego Związku Działkowców naszego Okręgu. Prezes Okręgu złożył panu Józefowi gratulacje, życzenia dalszej współpracy i wręczył dyplom.

W związku ze świadomością ogromnej chemizacji upraw rolniczych, potrzebę oraz modę na ekologię, ponownie akcentowano istotę „Otwartego programu nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”.

Prezes Okręgu – Tadeusz Jarzębak przedstawił zebranym stanowiska XIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZD, m.in, dotyczące znaczenia i roli PZD oraz ogrodów działkowych w kształtowaniu klimatu.

Instruktorów zapoznano z planem pracy na 2020 rok związanym z działalnością społecznej służby instruktorskiej, planowanymi zadaniami, szkoleniami i konkursami.

Podczas narady był czas na wymianę doświadczeń, uwagi, przedstawiano propozycje szkoleń wyjazdowych i tematykę.

Na zakończenie złożone zostały życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wręczono zebranym świąteczne paczki i kalendarz biodynamiczny, tak przydatny w pracy każdego działkowca wyposażono również nowych instruktorów okręgowych w niezbędną literaturę.

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy PZD Okręg w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 26

Wczoraj 278

W tygodniu 304

W miesiącu 7648

Wszystkich 248318

Kubik-Rubik Joomla! Extensions