Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Instruktorzy społecznej służby instruktorskiej okręgu szczecińskiego w dniach 15-17 marca 2013 roku uczestniczyli w kursie „Nauki szczepienia i okulizacji”. Kurs odbył się w Centrum Edukacji Ogrodniczej Szczecin Zdroje. Wykłady prowadzili Pan Andrzej Wyka oraz Pan Jan Masny.

W pierwszym dniu kursanci zapoznali się z metodami okulizacji i szczepienia. W kolejnych dniach ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne. Wykładowcy podchodzili do każdego i pokazywali na żywym materiale jak prawidłowo wykonać wszystkie metody okulizacji oraz szczepienia. Na koniec szkolenia, mimo nie sprzyjającej pogody, wykładowcy oprowadzili kursantów po sadzie.
Instruktorzy SSI z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania wykładowcom. Wymieniali się z prowadzącymi swoimi spostrzeżeniami.

Podczas szkolenia instruktorzy otrzymali od organizatorów materiały, w których opracowano najważniejsze informacje dotyczące okulizacji i szczepienia, zalecanych dla działkowców podkładek, pastę Funaben oraz zestaw książek.
48 uczestników kursu podpisało się pod apelem do posłów i senatorów, w którym wyrazili swoje poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o ROD i wyraźny sprzeciw przeciwko pomysłom Solidarnej Polski oraz Platformy Obywatelskiej.

Było to najlepiej zorganizowane szkolenie w historii Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, z którego wszyscy instruktorzy byli bardzo zadowoleni i mają nadzieję, że takie szkolenia będą organizowane w przyszłości.

 Apel SSI do posłów i senatorów RP - czytaj

Fotografie - tutaj

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 255

W tygodniu 257

W miesiącu 1340

Wszystkich 275627

Kubik-Rubik Joomla! Extensions