Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W Gdańsku – Lipcach w dniach 29-31 maja br. odbędzie się kolejna rejonowa konferencja szkoleniowa dla okręgowych i krajowych instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD. Organizatorem jest Krajowa Rada PZD z udziałem okręgowego zarządu w Gdańsku.  W konferencji weźmie udział  łącznie 48  instruktorów SSI z okręgów: w Gdańsku, w Elblągu, w Koszalinie, w Słupsku, w Szczecinie. Celem konferencji będzie  szerokie omówienie tematu zagospodarowania i modernizacji działek, ponadto przekazanie instruktorom najnowszych trendów w dziedzinie ogrodnictwa  oraz  informacji dotyczących aktualnej sytuacji Związku.

W tematyce ogrodniczej znajdą sie takie zagadnienia jak: ochrona roślin na działkach w 2012 r., co to jest GMO (Organizmy Genetycznie Modyfikowane), ogrodnictwo ekologiczne, ochrona środowiska, w tym ogrodów działkowych przed niebezpiecznymi toksynami,  Tematy te omawiać będą wysokiej klasy specjaliści  z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku – Lipcach.

W bloku tematów związkowych znajdą się zagadnienia dotyczące aktualnej sytuacji Związku, podstawowych zagadnień prawnych występujących  obecnie w działalności Związku oraz  prawidłowego zagospodarowania  i modernizacji działek w ROD.  W programie przewidziano czas na wymianę doświadczeń, dyskusję oraz wyjazd do ogrodu działkowego,  podczas którego odbędą się zajęcia praktyczne.

Społeczni instruktorzy SSI służą głównie  pomocą oraz instruktażem działkowcom w zagospodarowaniu działki i uprawie roślin  we własnych rodzinnych ogrodach działkowych oraz innych ROD. Z pewnością przekazana wiedza wykorzystana zostanie z  myślą o działkowcach korzystających z ich pomocy i dobrej rady. 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 181

Wczoraj 190

W tygodniu 933

W miesiącu 3477

Wszystkich 410032

Kubik-Rubik Joomla! Extensions