Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniach 14-15 maja 2011 roku odbył się kiermasz ogrodniczy „Pamiętajcie o ogrodach” na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Wzięli w nim udział liczni wystawcy z branży ogrodniczej, którzy zaprezentowali bogate kolekcje drzew, krzewów i roślin ozdobnych, owocowych, iglastych i liściastych. Można było nabyć sadzonki, rozsady, cebule, byliny, pnącza, nasiona. Nie zabrakło również środków ochrony i uprawy roślin, narzędzi oraz sprzętu ogrodniczego.
Odwiedzający mieli okazję poznać ofertę wystawców prezentujących małą architekturę. Można było również podziwiać kompozycje z kwiatów żywych przygotowaną przez Florystów znanych w Polsce i poza jej granicami oraz słuchaczy podyplomowych studiów Florystyka działających przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Na kiermaszu zaprezentował się również Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie. Instruktorzy SSI PZD i instruktorzy ogrodniczy OZ PZD udzielali porad w uprawie roślin ogrodowych i doniczkowych. Ponadto udzielali informacji na temat przepisów związkowych, funkcjonowania ogrodów. W naszym punkcie można było również zbadać odczyn (pH) gleby oraz nabyć książki o tematyce ogrodniczej. Odwiedzający nasze stoisko otrzymywali bezpłatne numery miesięcznika „działkowiec” natomiast najmłodsi uczestnicy kiermaszu otrzymali baloniki z napisem „30 lat Polskiego Związku Działkowców”.
Słoneczna pogoda, która towarzyszyła kiermaszowi sprzyjała promocji PZD. Zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie taką formą promowania naszej organizacji.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w obsługę stoiska OZ PZD w Szczecinie.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 181

Wczoraj 190

W tygodniu 933

W miesiącu 3477

Wszystkich 410032

Kubik-Rubik Joomla! Extensions