Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Tadeusz Jarzębak
Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie

 

22 września 2010roku w ramach edukacji przyrodniczej uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność goszczenia w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Pogodny" ul. Derdowskiego w Szczecinie. Na ręce Pani Prezes Krystyny Ilczuk wystosowaliśmy podziękowanie o treści:

„Przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek nie może istnieć bez przyrody".

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 48 w Szczecinie składa na Pani ręce serdeczne podziękowanie dla Zarządu i Gospodarzy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pogodny" za zorganizowanie zajęć z edukacji przyrodniczej dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły.
Spacer alejkami Ogrodu, zebrane owoce, warzywa i jesienne kwiaty stały się źródłem inspiracji do wykonania przez uczniów prac plastycznych, które mamy nadzieję, stanowić będą stałą dekorację świetlicy Ogrodu.
W imieniu wychowawczyń klas 1 d i 2 d - dziękujemy także za przygotowanie dla naszych uczniów poczęstunku i drobnych upominków.
Jednocześnie pragniemy dodać, że edukacja przyrodnicza i ekologiczna dzieci odgrywa doniosłą rolę w kształtowaniu prawidłowych postaw wobec środowiska przyrodniczego. Pobudza ich naturalną ciekawość, stymuluje procesy poznawcze, wpływa na rozwój zainteresowań mogących stać się w przyszłości pożytecznym sposobem spędzania wolnego czasu.
Tym samym pragniemy podkreślić, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i korzystaniu z doświadczeń, które oparte jest na doświadczeniu i profesjonalizmie, wszelkie działania edukacyjne skierowane do dzieci stanowią ważny krok w kierunku ich rozwoju.

Wicedyrektor  - mgr Hanna Drygas

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 188

W tygodniu 940

W miesiącu 3484

Wszystkich 410039

Kubik-Rubik Joomla! Extensions