Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Pan
prof. dr hab. Lech Gardocki 
Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego

Szanowny Panie Profesorze

Pismo procesowe z dnia 6 września 2010 roku skierowane do Trybunału Konstytucyjnego o rozszerzenie poprzedniego Pana wniosku z dnia 22 lutego 2010 roku zmierzające do orzeczenia o niezgodności całej ustawy z dnia 8 lipca 2005 roku o rodzinnych ogrodach działkowych z art. 2, 21, 31, 32, 58 oraz art. 64 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest szokiem dla działkowców.
Ten poszerzony wniosek, zawierający mnóstwo dywagacji i szereg nierealnych hipotetycznych stwierdzeń nie poparty faktami z rzeczywistości jest świadomym dążeniem do rozbicia organizacji pozarządowej, do rozparcelowania ogrodów, do pozbawienia ich ochrony oraz skazania ich na stopniowe znikanie z polskich miast.
Działkowcy nigdy samowolnie i bezprawnie nie zajmowali gruntów. Ogrody zawsze były tworzone w ramach obowiązującego prawa.

Dzisiaj Pan kwestionuje dosłownie wszystko. Podważa Pan wszelkie prawa działkowców. Szkoda, że nie podważa Pan prawa do ich życia.
Proszę wybaczyć gorycz tego listu, ale to, co się stało nie pozwala na spokojne i bez emocji rozmyślanie.
Mamy jedynie nadzieję, że w Trybunale Konstytucyjnym są ludzie, którzy nie podzielą Pana stanowiska stanowiącego pogłos, projektu ustawy autorstwa posłów PiS, którą Sejm RP odrzucił po pierwszym czytaniu.
Dzisiaj wiemy, kogo Pan reprezentuje i komu ma służyć Pana wystąpienie.
 
- podpisy działkowców -

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 188

W tygodniu 940

W miesiącu 3484

Wszystkich 410039

Kubik-Rubik Joomla! Extensions