Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szanowna Pani Poseł
Zwracamy się do Pani z uprzejmą prośbą, aby do wystąpień medialnych przygotowywała się Pani lepiej. Tym co Pani zaprezentowała nie zaszokowała Pani nikogo poza jedyną wiadomością, że działkowcy będą uwłaszczeni.
Idziecie Państwo w ślady swoich  poprzedników i zaczynacie działkowcom obiecywać, mimo, że nie jest to jeszcze kampania wyborcza!
Czy zdaje sobie Pani sprawę z ogromu kosztów społecznych i materialnych proponowanego projektu!
Czy Pani wie, że na przykład tylko w samym Szczecinie na 87 ROD aż 52 są przeznaczone na inne cele. Kto więc działkowców na nich uwłaszczy?
Wieczyste użytkowanie w Szczecinie ma tylko 15 ROD, a co będzie z resztą działkowców? Dziewięćdziesiąt pięć procent ogrodów nie posiada prawidłowych planów zagospodarowania ogrodu z naniesieniem poszczególnych działek. Sporządzenie takiego planu to koszt około 500 złotych od działki.
Opłata za wieczyste użytkowanie działki na terenie ogrodu „Unikon” w Szczecinie wynosi  1.170 złotych. Koszt sporządzenia aktu notarialnego wraz z związanymi z tym procedurami wyniósł działkowca 819, 76 zł. Co ma dać uwłaszczenie w ogrodach peryferyjnych, gdzie pustostany sięgają nawet 60- 70 procent. Czy zdaje sobie Pani sprawę z możliwości budowy domu mieszkalnego na działce 300 metrów kwadratowych, a w wielu przypadkach 200 lub 150 metrów?

Proponowany podział nie jest również sprawiedliwy, gdyż jeden dostanie 500 metrów kwadratowych w atrakcyjnym terenie, a inny w peryferyjnych ogrodach na mało przydatnym terenie. Posługiwanie się przykładem spółdzielczości jest nie adekwatne do rzeczywistości. Działka to nie jest mieszkanie. A nawet przyjęta ustawa o spółdzielczości nie jest w wielu przypadkach realizowana z powodu nieuregulowania prawnego terenów na których stoją budynki spółdzielcze.
Czy naprawdę nie macie Państwo innych spraw gospodarczych do rozwiązania, a tylko nieszczęśliwe ROD.
Nie traktujcie Rodzinnych Ogrodów Działkowych jak niechciane dziecko. Ogrody są na całym świecie i tam się mają dobrze, dlaczego Polska specyfika ma być inna.
Należałoby również zadać pytanie, dlaczego Pani oskarża PZD o woluntaryzm i łamanie prawa przez Zarządy ROD. Przykład Pana Michalaka akurat nie pasuje do Pani teorii. Jeżeli Pani broni naruszycieli prawa powinna zostać Pani adwokatem, natomiast posłowie powinni stać na straży prawa, nawet jeżeli byłoby ono ułomne. Łatwiej jest poprawić prawo niż zmieniać mentalność cwaniaka.
Jesteśmy zbulwersowani Pani wypowiedziami.  Jak wyobraża sobie Pani przeniesienie prawa  wieczystego użytkowania z PZD na działkowca? Tak naprawdę to takie prawo gwarantuje obecna ustawa.  Na czym więc ma polegać dobrodziejstwo nowego projektu.
Dobrze byłoby zrobić symulację za i przeciw i wtedy podjąć merytoryczną dyskusję. Czy Pani naprawdę wierzy w to, co powiedziała prasa, TV i radio. Czy jest Pani utopistą?
Kto Pani doradza, b jeżeli to Pan Michalak to nie wróży to nic dobrego. Trzeba mówić ludziom prawdę mieszczącą się w realiach rzeczywistości, chyba, że wierzymy w cud. Cud takowy może się spełnić, jeżeli ogrody znikną i zostanie puste pole. A może właśnie o to chodzi, tylko jak  to się ma do nowej polityki Państwa.
Dlaczego prowadzi się kampanię zmierzającą do odgrodzenia działkowców od statutowych struktur organizacyjnych.
 
Działkowcy Okręgu szczecińskiego - podpisy.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 185

Wczoraj 190

W tygodniu 937

W miesiącu 3481

Wszystkich 410036

Kubik-Rubik Joomla! Extensions