Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Szczeciński jesienny XXXIII kiermasz ogrodniczy  - jego kolejna edycja już za nami. 17 września br., już od wczesnego ranka zjawili się miłośnicy ogrodnictwa by zakupić co ciekawsze okazy roślin, nowości czy rarytasy. Jak zwykle było w czym wybierać. Około 100 wystawców przyjechało nie tylko z ze Szczecina i okolic ale również  z innych miast Polski. Ogrodnicy i szkółkarze zadbali o różnorodność wszystkiego, czego potrzeba w ogrodzie: był duży wybór roślin cebulowych, bylin, ziół, drzewek i krzewów owocowych, traw, pnączy, kaktusów i sukulentów, prezentowano pięknie kwitnące wrzosy, wrzośce, hortensje, róże, sprzedawano dynie ozdobne i zaplecione w warkocze czosnki.

Na kiermaszu prezentowano drewniane altany, kosiarki, nawozy, ozdobne  donice  i kamień do ogrodu i na tarasy. Kiermasz ogrodniczy to również kiermasz jadła regionalnego - mała gastronomia zadbała o tych, co zgłodnieli. Można było skosztować różnego rodzaju wędlin, pieczywa, serów, piwa z mini browarów, suszonych egzotycznych owoców czy miodu.

Nie zabrakło na kiermaszu, nas – działkowców  PZD ze Szczecina i województwa. W naszym namiocie jak zawsze Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej udzielali porad ogrodniczych, robili pomiary kwasowości gleby, informowali o wolnych działkach i formalnościach, jakich trzeba dokonać przy nabyciu prawa do działki. Widać, że zainteresowanie działkami nie słabnie, u młodych i starszych widać potrzebę kontaktu z przyrodą, posiadaniem i uprawianiem „kawałka ziemi”.      

 

Dzieliliśmy się nie tylko informacjami – rozdawaliśmy związkową Zieloną Rzeczpospolitą, działkowca, broszury, ulotki, a dzieci (i nie tylko one) częstowały się słodkościami, sprzedawaliśmy fachową literaturę związkową i wraz z Prezesem OZ promowaliśmy PZD w roku jego jubileuszu - 35 lecia istnienia.

J. Sielicka

Instruktor ogrodowy OZ

w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 13

Wczoraj 153

W tygodniu 870

W miesiącu 1454

Wszystkich 430825

Kubik-Rubik Joomla! Extensions