Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W roku jubileuszu 35-lecia Polskiego Związku Działkowców, Zarząd Okręgu po raz pierwszy zorganizował i ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci o tematyce:

- „Działkowe pejzaże”, - „Praca i wypoczynek w ROD”, - „Zwierzęta pożyteczne w ROD”

Konkurs  obejmował dwie kategorie wiekowe: 4-8 lat i 9-12 lat.  Łącznie nadesłano 33 prace. 

 

 

Jury miało trudne zadanie ze względu na ilość nadesłanych prac oraz z uwagi na to, że wszystkie prace były ładne i ciekawe. Nagrodzono więc więcej dzieci niż początkowo planowano. Nagrodami w kategorii wiekowej 4-8 lat uhonorowano 5 dzieci oraz 6 dzieci w kategorii 9-12 lat, w tym jedną pracę wyróżniono szczególnie. 

Dzięki uprzejmości Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - dr inż. Jarosława Rzepy, rozdanie nagród nastąpiło w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017.

Uroczystość rozpoczęła się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w specjalnie przygotowanej przez Urząd Marszałkowski sali.

Każdy z uczestników konkursu wraz z rodzicami był powitany przez organizatorów konkursu, po przedstawieniu idei konkursu oraz po ogłoszeniu wyników przez dyrektora biura OZ PZD Tomasza Olkuskiego i przemówieniu do dzieci pana Marszałka Rzepy, nastąpiło wręczenie nagród. Nagrody wręczali na przemian Marszałek Województwa, prezes szczecińskiego Okręgowego Zarządu PZD – Tadeusz Jarzębak oraz dyrektor biura Tomasz Olkuski.

Wszyscy uczestnicy przyjmując nagrody i gratulacje nie kryli wzruszenia, co również udzielało się i ich rodzicom. Na zakończenie prezes  OZ dziękował dzieciom za udział w konkursie, za piękne prace, które w ich oczach odzwierciedlają życie na działce i w ogrodzie, podziękował Marszałkowi za pomoc i zorganizowanie uroczystości, życzył dzieciom dalszych sukcesów, a rodzicom dziękował za inspirowanie swoich pociech. 

Marszałek zaprosił wszystkich na seans filmowy  kina Zamek (najmniejszego w Polsce) na krótki film animowany przedstawiający legendę kościoła w Trzęsaczu.

W seansie uczestniczył Marszałek wraz z dyrektorami.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr T. Jarzębak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 10

Wczoraj 153

W tygodniu 867

W miesiącu 1451

Wszystkich 430822

Kubik-Rubik Joomla! Extensions