Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Jak w każdym Okręgu również na terenie działania Okręgu Szczecińskiego odbywają się od czerwca bieżącego roku przeglądy zagospodarowania rodzinnych ogrodów działkowych i działek.

Powołane komisje przystąpiły do intensywnej pracy. Dzięki dużemu zaangażowaniu członków komisji, składających się z członków Okręgowego Zarządu, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, instruktorów SSI wszystkich szczebli a także prezesów ROD i pracowników etatowych biura możemy pochwalić się dokonanym przeglądem w 50% ogrodach. Wszystko więc przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem przeglądów.

Bardzo dużą pomocą służą Zarządy ROD, które bardzo dobrze przygotowały się do przeglądów i współpracowały podczas prac komisji  na terenie ogrodu. Bo przecież nikt inny nie zna lepiej swojego ogrodu, działkowców  i  problemów z którymi borykają się na co dzień. Dotychczas komisje nie napotkały żadnych trudności. Przyjmowani są w miłej serdecznej atmosferze.

Pomimo wielu kontrowersji  i negatywnych opinii, co do celowości powszechnego przeglądu, które można było usłyszeć przed rozpoczęciem prac, już w trakcie przeglądów zagospodarowania ROD i działek okazało się, że jest to bardzo dobra i potrzebna inicjatywa. Przegląd pomoże w określeniu faktycznego stanu wyposażenia ROD w odpowiednią infrastrukturę, wskazanie najpilniejszych potrzeb, ale jest świetną okazją do wyjaśnienia wielu nurtujących problemów występujących w ogrodach.

Przeglądy trwają dalej. Dopiero będąc w ogrodzie można dostrzec jak piękne i potrzebne są ogrody, ile serca i pracy wkładają działkowcy, aby działki wyglądały jak na powyższych zdjęciach. Ale i tak zdjęcia nie oddadzą ich piękna. Dlatego zachęcamy wszystkich tych, którzy tylko zainteresowani są ich likwidacją, aby osobiście wybrali się na spacer do któregokolwiek ogrodu i poczuli atmosferę ciszy i spokoju, której nie doświadczą nigdzie indziej.

                                                                                                              Opracował

                                                                                                                Tomasz Olkuski

                                                                                                          Dyrektor Biura

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 173

Wczoraj 149

W tygodniu 173

W miesiącu 2717

Wszystkich 409272

Kubik-Rubik Joomla! Extensions