Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W siedzibie biura Senatora Sławomira Preissa w Stargardzie Szczecińskim 29 listopada br. z inicjatywy działkowców doszło do spotkania przedstawicieli ogrodów stargardzkich i szczecińskich z Panem Senatorem. Spotkanie dotyczyło spraw ogrodów ale głównie prac nad ustawą o ROD, która została skierowana do Senatu.

Senat ma trzydzieści dni na wniesienie poprawek. Ponieważ ustawa musi być przyjęta w terminie do 21 stycznia 2014r. więc czasu pozostało niewiele. Biorąc pod uwagę tylko dwa planowane posiedzenia Sejmu do końca roku, to rzeczywiście może zabraknąć czasu gdyby ustawa została ponownie skierowana do Sejmu.

Działkowcy wyrazili swoje obawy oraz pogląd że przyjęta ustawa przez Sejm nie wymaga poprawek i satysfakcjonuje ich oczekiwania. Wyrazili także dezaprobatę w stosunku do opinii skierowanej do Senatu przez OTOD w sprawie przyjętej przez Sejm ustawy.
OTOD to twór wyimaginowany w umysłach kilkunastu byłych działkowców lub ludzi skłóconych z prawem, którzy pod szumną nazwą próbują wytworzyć wrażenie, że są przeciwwagą dla PZD i działają w interesie działkowców. W rzeczywistości każda ich propozycja nacechowana jest nienawiścią i chęcią zemsty lub załatwienia swoich partykularnych interesów związanych z nielegalnym zamieszkiwaniem w altanach lub z zalegalizowaniem ponad normatywnej altany. Aby się uwolnić od prawa obowiązującego w PZD dążą do secesji. Nie rozumieją treści nowej ustawy, błędnie ją interpretują a przy tym świadomie przemycają kłamstwa po to by szkodzić PZD. Oni poglądów nie zmienią ale w ten sposób wprowadzają w błąd opinię publiczną i parlamentarzystów. Grupują garstkę ludzi, często już nie działkowców, ale robią dużo szumu, zwłaszcza w internecie, nie posiadając legitymacji do reprezentacji działkowców gdyż naprawdę nie reprezentują nikogo. Z ich wystąpieniami należy być ostrożnym.


Senator wysłuchał wypowiedzi działkowców, rozwiał ich obawy, podzielił ich poglądy. Docenia rolę ogrodów i pracę ich Zarządów, często kontaktuje się z nimi więc nie są mu obce poruszane zagadnienia zwłaszcza te walory, które służą  szerokiemu ogółowi społeczeństwa miasta.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 172

Wczoraj 149

W tygodniu 172

W miesiącu 2716

Wszystkich 409271

Kubik-Rubik Joomla! Extensions