Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Z inicjatywy OZ PZD w dniu 13.11.2013 roku działkowcy z ogrodu im. "Górki Ustowskie", "XX-lecia" wraz prezesem OZ spotkali się z Panem Posłem Arkadiuszem Litwińskim – członkiem Sejmowej Komisji Infrastruktury. Nie jest to pierwsze spotkanie z Panem Posłem gdyż na przestrzeni ostatnich lat do takich spotkań dochodziło wielokrotnie. Przedmiotem zainteresowania działkowców było przede wszystkim uzyskanie odpowiedzi na pytanie co dalej z projektem ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, dlaczego utknęły prace w ostatnim miesiącu oraz jak Poseł postrzega realizację art. 30 w treści zaproponowanej przez posłów PO? Poseł podziela obawy o zagrożeniu wejścia ustawy w terminie a w kwestii tzw. uwłaszczenia działkowców również potwierdza, że nie jest to w najszczęśliwszy wariant rozwiązania, co może rzutować negatywnymi skutkami w przyszłości w zakresie kierowania ogrodami przez stowarzyszenia, jak również może być przyczyną zaskarżenia ustawy.

Po konsultacji telefonicznej z kolegami klubu PO potwierdził, iż ma być zwołanie posiedzenie połączonej Komisji Infrastruktury i Samorządu Terytorialnego oraz Polityki Regionalnej w dniu 19 bieżącego miesiąca, na którym mają zostać wypracowane ostateczne stanowiska w sprawie spornych kwestii dotychczas nie uzgodnionych jednoznacznie. Jest to więc cień nadziei, że przy osiągnięciu kompromisu prace nad ustawą mogłyby ruszyć w tempie przyspieszonym, co dałoby możliwość oddalenia zagrożenia w postaci nie przyjęcia w ogóle ustawy.

Faktem jest, iż czasu jest bardzo mało dlatego każda zwłoka lub przesuwanie terminów jest realnym zagrożeniem dla przyszłości ustawy. Jeżeli potwierdzą się słowa Pana Posła Litwińskiego to pojawia się nadzieja na pozytywne rozwiązanie spornej kwestii związanej z art. 30 ustawy o ROD.

Dla nas działkowców w chwili obecnej najważniejszą sprawą jest alarmowanie wszystkich ośrodków decyzyjnych w kwestii przyspieszenia procedur oraz uwzględnienia racji Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej aby problem tzw. uwłaszczenia wyłączyć z projektu ustawy. Na żadne zmiany nie ma już czasu, a groźba nie przyjęcia ustawy byłaby katastrofą dla przyszłości rodzinnych ogrodów działkowych ale także bezpośrednio dla każdego działkowca.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 123

Wczoraj 142

W tygodniu 829

W miesiącu 3644

Wszystkich 452055

Kubik-Rubik Joomla! Extensions