Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

z dnia 25.02.2010 r. w sprawie obrony ogrodów działkowych

W lipcu 2009 I kongres PZD przyjął stanowisko w sprawie dalszego rozwoju ROD i społecznego znaczenia PZD. Potwierdził wolę obrony ustawy o ROD i zachowania istniejącej formy funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w Polsce, co zostało zaakceptowane wcześniej 614 tys. podpisami działkowców. 
Wszystkie dokumenty tego forum działkowców zostały przesłane do władz państwowych i samorządowych w Kraju. Działkowcy odetchnęli po odrzuceniu przez Sejm RP projektu ustawy o ROD autorstwa grupy posłów PiS.

Analiza niektórych nowych sygnałów z Ministerstwa Infrastruktury, wynikających z kontroli prowadzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli oraz wystąpień Rzecznika Praw Obywatelskich musi zastanawiać. Do czego zmierzają te działania? Należy domniemywać, że ich celem jest przygotowywanie zmian prawnych, w istniejącym porządku regulującym obecnie całość ruchu działkowego.
Jesteśmy zaskoczeni tymi działaniami, które mają umniejszyć rolę PZD i zdyskredytować go w odbiorze społecznym, przez zakładanie tez w rodzaju, że jest to organizacja pozostająca poza wszelką kontrolą, czy dywagowaniem nad zapisami statutu, dotyczącymi funkcjonowania samorządu ogrodowego, a które zostały wypracowane latami i zostały sprawdzone w praktyce.
Oświadczamy, że jesteśmy za obroną istniejącego porządku prawnego, który dobrze służy rodzinom działkowców a w odczuciu społeczności lokalnych jest czynnikiem sprzyjającym ekologii, zdrowiu i rekreacji.
Do zarządów rodzinnych ogrodów działkowych oraz do wszystkich działkowców zwracamy się o pilne śledzenie rozwoju sytuacji wokół naszej organizacji, o zachowanie czujności, by znowu nie urodził się nowy pomysł, w stylu projektu PiS - co oznaczało by rozregulowanie dobrze dzisiaj funkcjonującego systemu prowadzenia ogrodów działkowców przez Polski Związek Działkowców.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 91

Wczoraj 121

W tygodniu 669

W miesiącu 91

Wszystkich 444450

Kubik-Rubik Joomla! Extensions