Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

z dnia 30.08.2011 roku do samorządów gmin województwa zachodniopomorskiego w sprawie opowiedzenia się o przyszłości ogrodów pod rządami ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Rodzinne ogrody działkowe stanowią część społeczeństwa każdej gminy. Korzystamy z dobrodziejstwa użytkowania gruntów, które są własnością komunalną gminy. Za to jesteśmy wdzięczni dla samorządów gminnych.

Obecnie w sytuacji zagrożenia dla systemu funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych w strukturach Polskiego Związku Działkowców, pod rządami ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, zwracamy się, jako uczestnicy VII Okręgowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Działkowców do wszystkich rad gmin naszego województwa o wypowiedzenie się na temat funkcjonowania dotychczasowego systemu.

Rodzinne ogrody działkowe, jako tereny zielone w miastach, są obecnie wyłącznie utrzymywane przez działkowców. Ogrody integrują społeczność lokalną. Ogrody są dobrą szkołą obywatelskiego samorządzenia. Ogrody zapewniają możliwość prowadzenia upraw i ich różnorodność oraz różnorodność ekosystemu. Ogrody wreszcie są dostępne dla wszystkich, kto tylko potrzebuje odetchnąć na świeżym powietrzu w obcowaniu z przyroda.

Staramy się w ogrodach respektować obowiązujące prawo. Nie utrudniamy rozwoju gmin. Kiedy trzeba godzimy się na likwidację naszych działek czy ogrodów, ale z zachowaniem praw zagwarantowanych ustawą o rodzinnych ogrodach działkowych.

Chcemy usłyszeć zdanie samorządów gmin czy system obecnie obowiązujący jest dobry, czy spełnia funkcje, do jakich został powołany oraz czy społeczeństwu potrzebne są rodzinne ogrody działkowe.

Przewodniczący Zjazdu
Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 33

Wczoraj 201

W tygodniu 33

W miesiącu 4274

Wszystkich 495305

Kubik-Rubik Joomla! Extensions