Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W obliczu groźby rozwarstwienia organizacji związkowej przez sygnalizowane zmiany ustawowe dotyczące ogrodnictwa działkowego apelujemy do wszystkich działkowców o zachowanie jedności i zwartości, która jest nam teraz szczególnie potrzebna.
Pojawianie sie tu i ówdzie próby dyskredytowania PZD oraz roztaczanie różnego rodzaju nadziei na uwłaszczenie zmierzają do osłabienia nas, po to, aby łatwiej było naruszyć spójne funkcjonowanie całego systemu i w sposób przemyślany doprowadzić do rozkładu organizacyjnego.
Mamy dobry system samorządu ogrodowego, dobry system struktur organizacyjnych, które gwarantują racjonalność i spójność funkcjonowania.
Mamy dobrą ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych, która zdała egzamin w praktyce życia.
Nie możemy pozwolić, aby te wieloletnie osiągnięcia zostały zniszczone.
Szukajmy dróg obrony wartości tkwiących w tym społecznym ruchu.
Gwarantem obrony jest zwarta postawa działkowców, wspieranie organów kierujących Związkiem i poparcie tych sił politycznych, które dowiodły, że rozumieją potrzebę istnienia ogrodów działkowych, którzy zawsze są z nami w chwilach wzniosłych i trudnych.

Liczmy na przyjaciół naszego ruchu, ale liczmy przede wszystkim na siebie, szukając dróg wyjścia z niebezpiecznego zakrętu w historii ogrodnictwa działkowego.

Prezes OZ PZD - mgr Tadeusz Jarzębak
Sekretarz OZ PZD  - inż. Edward Grabowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 54

Wczoraj 88

W tygodniu 542

W miesiącu 2723

Wszystkich 437677

Kubik-Rubik Joomla! Extensions