Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W obronie PZD

Apel

Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie do działkowców okręgu szczecińskiego o aktywną obronę ustawy o ROD.

Sytuacja wywołana wnioskiem I Prezesa Sądu Najwyższego do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności zapisów ustawy o ROD z Konstytucją, stwarza kolejne duże zagrożenie dla ogrodów działkowych i działkowców.
Zakwestionowane zostały artykuły ustawy o ROD, które mają istotne znaczenia dla zachowania praw działkowców, a dotyczą one w szczególności prawa użytkowania działki, prawa do własności nasadzeń i urządzeń znajdujących się na działce, które pochodzą ze środków własnych działkowca.
Zakwestionowano również tryb nadawania członkostwa przez PZD i powiązanie członkostwa z prawem użytkowania działki oraz dotychczasowy sposób przekazywania działki osobom bliskim w ramach rodziny.
Jeżeli zostaną podważone podstawowe zapisy obowiązującej obecnie ustawy, zajdzie konieczność jej uchylenia i uchwalenia nowej ustawy. Jaka ona będzie w swojej treści dzisiaj nikt nie może powiedzieć.
Tworzona atmosfera wokół ogrodów działkowych nie sprzyja obecnie umacnianiu prawa działkowców a wręcz odwrotnie dąży do jej stopniowego ograniczania.
Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie apeluje o czynne występowanie działkowców do Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Parlamentu o zachowanie ustawy o ROD.
Jeżeli ustawy nie obronimy – przyszłość ogrodów stawiamy pod wielkim znakiem zapytania.
Apelujemy jednocześnie do działkowców i zarządów ogrodów o właściwe utrzymanie ogrodów zgodnie z duchem przyjętych tez przez I Kongres PZD w Warszawie, którego naczelnym hasłem pozostaje na dziś ogrody działkowe przyjazne dla całego społeczeństwa.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 54

Wczoraj 88

W tygodniu 542

W miesiącu 2723

Wszystkich 437677

Kubik-Rubik Joomla! Extensions