Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

z dnia 03.06.2009 r.  w sprawie aktywności w obronie ogrodów działkowych.

Pełna analiza projektu ustawy o ogrodach działkowych autorstwa posłów PiS wykazuje, że propozycje zawarte w projekcie nie przyniosą dla działkowców osławionego uwłaszczenia. Osiągnięty zostanie natomiast cel zasadniczy – likwidacja PZD, a wraz z nią wygaszenie wszystkich praw do gruntu, a tym samym prawa działkowców do użytkowanej działki.
Zlikwidowanie struktur związkowych może spowodować ogólny chaos i dezorganizację ogrodów. Ogrody, które mają nie w pełni uregulowany stan prawny pozostaną bez ochrony prawnej. Likwidacja każdego ogrodu będzie ułatwiona. Jako uczestnicy konferencji przedkongresowej zwracamy się do wszystkich działkowców, a szczególnie do działaczy wszystkich organów statutowych w ogrodach do wzmożenia działań w obronie ogrodów.

Droga do obrony ogrodów to przede wszystkim:
- znajomość ustawy o ROD i porównanie jej z zapisami projektu PiS
- pisemne wystąpienia indywidualne, organów związkowych lub zebrań do posłów, senatorów, partii politycznych i organizacji społecznych z przedstawieniem swoich stanowisk
Nie można dopuścić do uchwalenia takiej ustawy o ogrodach działkowych, która powoli doprowadzi je do ich likwidacji. Ratujmy ogrody póki nie jest za późno. Nie wierzmy w obietnice PiS o działce niemal za darmo. W ocenie najwyższych organów związkowych obecny projekt PiS-u ma charakter polityczny, a pozorowane uwłaszczenie ma zamazać cel rzeczywisty.
Krajowa Rada PZD zwołała na dzień 14 lipca 2009 roku w Warszawie Kongres działkowców – przedstawicieli większości ogrodów działkowych. Celem kongresu jest ocena aktualnej sytuacji i zajęcie stanowiska działkowców w istotnej dla nich sprawie. Dlatego wymieniajmy poglądy w ogrodach, kierujmy się ich przyszłością i zadbajmy o nie. Niech każdy działkowiec weźmie odpowiedzialność za przyszłość ogrodów. Zatrzymajmy w porę to, co ogrodom zagraża – stopniowe samounicestwienie.  Obronimy ogrody, jeżeli zachowamy jedność i mądrość działkowców. 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 178

Wczoraj 185

W tygodniu 363

W miesiącu 3518

Wszystkich 485200

Kubik-Rubik Joomla! Extensions