Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Marszałek Sejmu RP Pani Ewa Kopacz

Dot.: przyszłości ogrodnictwa działkowego w Polsce

Szanowna Pani Marszałek!

Temat ogrodów działkowych w naszym kraju już zbyt długo nas działkowców irytuje, a my zwracamy się do najwyższych władz w Polsce o jego unormowanie. My nie jesteśmy tylko działkowcami, jesteśmy również mieszkańcami , miast, osiedli, ale przede wszystkim obywatelami tego kraju i mamy prawo upominania się we wszystkich sprawach nas dotyczących.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 lipca 2012 r nakreślił kierunek i zakres działania, oraz wyznaczył termin realizacji 18 miesięcy. Działkowcy poprzez swoje organy statutowe w błyskawicznym tempie opracowały obywatelski  projekt ustawy o ogrodach  działkowych.

 

Szanowna Pani Marszałek!

Doskonale Pani zna tematykę działkowców i nadszedł okres prawdy oraz działania. Nasz Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej złożył projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych na ręce Pani Marszałek Sejmu RP w dniu 12-10 2012 jako inicjatywa obywatelska.

Tak więc los tej inicjatywy leży w Pani Marszałek rękach. Proszę o wydanie - uzyskanie  dla Komitetu osobowości prawnej i rozpoczęcia prezentacji (po ogłoszeniu w dzienniku krajowym)  projektu ustawy i zbierania podpisów popierających obywatelską inicjatywę.

Pozostaje z wyrazami szacunku, inż. Józef Romanowski/szczeciński działkowiec
Szczecin, dnia 24.10.2012 roku

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 54

Wczoraj 88

W tygodniu 542

W miesiącu 2723

Wszystkich 437677

Kubik-Rubik Joomla! Extensions