Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

w Szczecinie z dnia 22 sierpnia 2012 roku dla sędziego Sądu Trybunału Konstytucyjnego Pana Marka Kotlinowskiego

Szanowny Panie Sędzio!

Stanąć w obronie słabszych to największy sukces dla człowieka.
Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych miała określony cel, miała bronić słabszą grupę społeczeństwa polskiego a przy tym realizować inne cele - poprawy zdrowotności, ochrony środowiska, przywracania ludziom wiary w siebie oraz innych niewymiernych ekonomicznie wartości.

Do rozprawy z ustawą o ROD, a właściwie do rozprawy z PZD Trybunał podszedł z całą bezwzględnością, niejako na podłożu częściowo ideologicznym a częściowo ekonomicznym a przecież miało się ograniczyć badanie konstytucyjności wyłącznie do prawa - prawa ustanowionego już w nowych warunkach ustrojowych, w sposób demokratyczny. Czy w tym okresie pięciu lat funkcjonowania ustawy o ROD - autorytety prawa nie miały wątpliwości?.
To, co się stało ma głębokie podłoże, o którym się nie mówi głośno.
Zgłaszając zdanie odrębne podkreślił Pan cel, jaki Sejm miał uchwalając taką a nie inną ustawę, do czego miał prawo.
Zdanie odrębne w tej konkretnej sytuacji wymagało wielkiej odwagi, ale również głębokiego przekonania, aby przedstawić problem jasno, rzetelnie i uczciwie.
Za to wszystko przekazujemy wyrazy uznania i gorące podziękowanie.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 36

Wczoraj 201

W tygodniu 36

W miesiącu 4277

Wszystkich 495308

Kubik-Rubik Joomla! Extensions