Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Minister Arłukowicz boi się własnego cienia - uważa poseł Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD na Pomorzu Zachodnim. Z kolei jego klubowy kolega Stanisław Wziątek zapowiada obronę działkowców.

SLD zwołał wczoraj konferencją prasową w Szczecinie. Poseł Grzegorz Napieralski w pierwszych słowach stwierdził, że mistrzostwa Euro 2012 skończyły się i trzeba wrócić do codziennych problemów. Powrót do politycznej normalności umożliwił Sojuszowi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i kolejne zamieszanie wokół wypisywania recept.  Napieralski nie szczędził ministrowi krytyki.

- Jesteśmy zaskoczeni postawą Bartosza Arłukowicza. Kiedy pół roku temu minister zniknął z mediów, byliśmy przekonani, że poznaje resort i szykuje pomysły dobrych zmian. Niestety, okazało się, że minister nie nauczył się niczego - mówił Grzegorz Napieralski. - Dziś mamy kolejne protesty, a minister nic przedstawił żadnego planu wyjścia z tej sytuacji. Minister Arłukowicz boi się własnego cienia i dlatego nie podpisuje ważnych dokumentów. To nas martwi - dodał.

SLD nie podoba się także procedura wyboru szefowej Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Nowa szefowa NFZ jest protegowaną ministra. Czy to dobra droga? - pytał Napieralski. A po chwili dodał: - Wzywamy ministra Arłukowicza, by przedstawił pomysły na uregulowanie sytuacji między resortem a lekarzami.

W obronie działkowców stanął z kolei poseł Stanisław Wziątek. Przypomnijmy, że Trybunał Konstytucyjny bada zgodność Ustawy o ogrodach działkowych z ustawą zasadniczą.

- Ogrody działkowe mogą zniknąć. W ich miejscu mogą powstać hipermarkety i apartamentowce. Nie można się zgodzić, by zielone płuca miast zamieniły się w betonowe pustynie - mówił Wziątek. - Polski Związek Działkowców, który ma ponad 110-Ietnią historię, powinien istnieć.
SLD obawia się, że w razie zmian w prawie na działkowców spadną wysokie podatki.
- Będziemy robić wszystko, by bronić działkowców - zapowiedział poseł. Dodał, że nie wolno dopuścić do wywłaszczenia działkowców.
(masz)

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 169

Wczoraj 185

W tygodniu 354

W miesiącu 3509

Wszystkich 485191

Kubik-Rubik Joomla! Extensions