Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" w Szczecinie od lat cieszy się doskonałą opinią wśród wystawców i ogromnym zainteresowaniem odwiedzających ją gości. Piękne Wały Chrobrego, tłumy odwiedzających i Wystawy Florystyczne towarzyszące Kiermaszowi, stanowią o niepowtarzalnym charakterze tej imprezy. I tak było w tym roku podczas wiosennego XXIV kiermaszu który odbył się w dniach 12-13 maja 2012 roku.

Okręgowy Zarząd w Szczecinie zaprosił do przygotowania stoiska PZD na Kiermaszu Rodzinny Ogród Działkowy im. „Puszcza”. Zarząd ogrodu wraz z działkowcami przygotował aranżację w której min. znalazły się informacje, zdjęcia o ogrodzie oraz prace wykonane przez działkowców. Szczególna uwagę wśród uczestników kiermaszu zwracał dzik wykonany z drzewa. Jak co roku na naszym stoisku można było uzyskać porady ogrodnicze które udzielali instruktorzy SSI oraz zbadać pH gleby, nabyć książki wydawnictwa działkowiec.

Podczas kiermaszu zbieraliśmy podpisy uczestników pod listem poparcia dla zachowania rodzinnych ogrodów działkowych funkcjonujących w systemie opartym o ustawę o rod.
Również nie zapomniano o najmłodszych działkowcach dla których przygotowano balony.
Zaprezentowanie się OZ na kiermaszu jest dobrą okazją do promowania rodzinnych ogrodów działkowych.

Fotografie z kiermaszu prezentujemy w naszej galerii - kliknij


Lista poparcia przez uczestników Kiermaszu „Pamiętajcie o ogrodach” w Szczecinie w dniach 12-13 maja 2012 roku dla zachowania rodzinnych ogrodów działkowych funkcjonujących w systemie opartym o ustawę o rod.

Rodzinne ogrody działkowe w mieście Szczecinie są dobrem ogólnego użytku jako uzupełnienie zieleni miejskiej ale utrzymywanej kosztem działkowców.

Wymierne efekty ekonomiczne oraz inne wynikające z istnienia 87 ogrodów w mieście są argumentem na ich dalsze funkcjonowanie, gdyż jest to szczególny sposób korzystnego oddziaływania na zdrowotność społeczności miejskiej.

Jesteśmy za tym aby ogrody istniały i rozwijały się w kierunku lepszego ich wykorzystania dla szerokiego kręgu społeczności miejskiej. Pamiętajmy więc o ogrodach. Nie niszczmy tego co funkcjonuje dobrze.

Podpisy 186 uczestników

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 178

Wczoraj 185

W tygodniu 363

W miesiącu 3518

Wszystkich 485200

Kubik-Rubik Joomla! Extensions