Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

My działkowcy rodzinnego ogrodu działkowego im. „Trafo” w Szczecinie jesteśmy zaniepokojeni i stanowczo sprzeciwiamy się inicjatywom stwierdzającym niezgodności z Konstytucją zapisów Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.
Działanie które prowadzi nasz Rząd pozbawiają nas działkowców tego co dla nas jest dewizą życiową, kawałkiem ziemi, miejscem w którym nasze rodziny miło mogą spędzić czas. Swoją pracą i wysiłkiem oraz własnym nakładem zagospodarowaliśmy wieloletnie nieużytki, rekompensując w ten sposób brak terenów rekreacyjnych, braku miejsca ciszy i spokoju w miejscach zamieszkania.

Dziś rodzinne ogrody działkowe pełnią ważną funkcję społeczną, rekreacyjną i integracyjną. Są miejscem wypoczynku dla szerokiej rzeszy działkowców tych starszych i młodszych.
Żądamy aby pozostawiono prawa działkowcom już ustanowione. Ustawa o ROD gwarantuje nam  prawo do użytkowania działki i mienia na niej się znajdującego. Ustawa o ROD jest naszym gwarantem ochrony środowiska naturalnego i poszanowania naszych praw.  
Liczymy na to, że nadal dana nam będzie możliwość spokojnego użytkowania swoich działek w oparciu o dotychczas obowiązujące przepisy Ustawy o ROD.
Stanowisko kierujemy do Marszałka Sejmu, Premiera Rządu oraz Krajowej Rady PZD.
(Podpisy 69 osób)

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 50

Wczoraj 88

W tygodniu 538

W miesiącu 2719

Wszystkich 437673

Kubik-Rubik Joomla! Extensions