Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniach 18-19 grudnia br odbyły sie szkolenia instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego. W pierwszym dniu w spotkaniu udział wzieli instruktorzy z miasta Szczecina natomiast w drugim dniu w szkoleniu uczestniczyli instruktorzy z poza Szczecina.

Głównym celem narady było przedstawienie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Członek Komitetu Incjatywy Ustawodawczej pan Michał Tera bardzo obszernie omówił tezy zawarte w Obywatelskim Projekcie Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Nastepnie zapoznał instruktorów SSI z projektem Platformy Obywatelskiej.

W spotkaniu uczestniczył równiez prezes OZ PZD w Szczecinie Tadeusz Jarzebak oraz dyrektor biura OZ PZD w Szczecinie Tomasz Olkuski, którzy podkreslili role SSI w aktualnej sytuacji Związku oraz, że należy usprawnić prace tej służby w przyszłości. Zwrócili się do przybyłych o wsparcie Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej i zbieranie podpisów wśród rodzin, znajomych i sąsiadów.
Podczas dyskusji uczestnicy narady wysoko ocenili projekt ustawy zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawcze. Udzielili mu poparcia poprzez złożenie podpisów na listach i wystosowanie apelu do Marszałek Sejmu RP oraz wszystkich klubów parlamentarnych.

W dalszej części narady przedstawiony został temat „Realizacja programu modernizacja działek w okręgu szczecińskim”. Nastepnie temat typowo ogrodniczy „Uprawa współrzędna warzyw” przedstawil instruktor etatowy OZ PZD w Szczecinie pan dr Piotr Szarek.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 171

Wczoraj 185

W tygodniu 356

W miesiącu 3511

Wszystkich 485193

Kubik-Rubik Joomla! Extensions