Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Pan

Sławomir Jastrzębowski

Redaktor Naczelny "Super Expressu"

Szanowny Panie Redaktorze!

Super Express w ostatnim okresie dość często podejmuje temat rodzinnych ogrodów działkowych. W Waszym piśmie nagłośniono list Premiera do działkowców, a także informacje z konferencji prasowej PO odnośnie uwłaszczenia działkowców.

Pan Premier zapewniał działkowców, że obywatelski projekt będzie wiodącym. Pozostałe projekty nie były wycofane, a więc specjalna podkomisja pracowała nad wszystkimi projektami.

Poprawki PO zmieniły jednak ważne dla przyszłości ogrodów zapisy, wprowadzając radykalne zmiany dla okresu przejściowego, narzucając sztywne, kosztowne i trudne do realizacji procedury – ponownego potwierdzania członkostwa w stowarzyszeniu oraz narzucając sztywne terminy na organizację stowarzyszenia, podejmowanie decyzji, opracowanie statutu, rejestrację itd.

Zapis o możliwości uwłaszczenia rodzi wiele pytań o jego konstytucyjność, realność, a także skutki dla ogrodu, w przypadku wielości podmiotów prawnych w ogrodzie, gdzie ogród stanie się zlepkiem właścicieli i dzierżawców. Jak będzie wyglądał proces kierowania, dzisiaj trudno przewidzieć.

Jednak najbardziej niekonstytucyjnym wydaje się fakt, że jedni działkowcy będą mieli prawo do uwłaszczenie a inni nie, a tych będzie zdecydowana większość, głównie w dużych miastach, co nie wynika, ani z ich zaniechania, ani nie jest ich zasługą.

W państwie prawa będzie znowu prawo niesprawiedliwe, o czym tak mocno rozpisywał się Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, skarżąc ustawę o ROD, a co podkreślił wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Hasło lotne, diametralnie przeciwstawne do wcześniejszych projektów PO, teraz może wywrócić nawet całą ustawę.

Jesteśmy zdecydowanie za uwłaszczeniem. Realnym, powszechnym, a nie na zasadzie koniunktury. Działanie "na hurra!" Często jest działaniem zgubnym.

Zagrożenie istnieje dla całego ruchu ogrodnictwa. Tylko można zapytać dlaczego atak główny przypuszczono na Prezesa Eugeniusza Kondrackiego, któremu zarzuca się, że utraci miliony?

Chwyty zastosowane przez gazetę świadczą o działaniu zmierzającym do przeciwstawienia struktur związkowych, przeciwko działkowcom.

O zagrożeniach ktoś musi poinformować działkowców i społeczeństwo, bo to tzw. "uwłaszczenie" jest podejrzanie zaskakujące. Skąd nagły zwrot w myśleniu posłów PO .

Na tendencyjność Super Expressu w tym względzie nie może być przyzwolenia.

Polski Związek Działkowców Okręgowy Zarząd w Szczecinie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 158

Wczoraj 183

W tygodniu 1309

W miesiącu 3133

Wszystkich 506556

Kubik-Rubik Joomla! Extensions