Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Pięć lat minęło od historycznego wydarzenia w rozwoju społecznego ruchu polskich działkowców. 8 lipca 2005 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych.
W walce o rozwój oraz zachowanie ogrodów działkowych ustawa jest czynnikiem umacniającym prawa działkowców już posiadane a w prowadziła nowe elementy powodujące bezpieczne funkcjonowanie tych urządzeń użyteczności publicznej.
W tym jubileuszowym dniu pięciolecia funkcjonowania ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych pozdrawiamy wszystkie rodziny działkowców szczecińskiego okręgu, życząc, aby zdobycze osiągnięte zachować dla następnych pokoleń, dla dobra ludzi, którym działka pozwala godnie żyć w obcowaniu z przyrodą.
Dziękujemy Posłom Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego za ich wielki wkład w uchwalenie tego ważnego dokumentu. Składamy również podziękowania wszystkim Parlamentarzystom, którzy przyczynili się do uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Podziękowanie składamy wszystkim Samorządom Miast i Gmin za zrozumienie roli ogrodnictwa działkowego dla rozwoju rodziny.
Szanujmy to, co mamy wierząc, że w jedności całego Polskiego Związku Działkowców tkwi źródło naszej siły i droga do sukcesu.
 

Prezydium Okręgowego Zarządu
Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie

 

Licznik wejść

Dzisiaj 4

Wczoraj 255

W tygodniu 259

W miesiącu 1342

Wszystkich 275629

Kubik-Rubik Joomla! Extensions