Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Wczoraj Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie spotkał się z przedstawicielami ROD z terenu Szczecina przedstawiając problematykę bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych podczas sezonu jesienno - zimowego.

Spotkanie poświęcone było nowym, opartym o współpracę,  formom przeciwdziałania przestępczości i niepokojącym zjawiskom jakie mają  miejsce na terenach ROD. Omówione zostały niepokojące wydarzenia zaistniałe w ostatnim czasie oraz sposoby przeciwdziałania im. Szczególny nacisk położono na konieczność współpracy i wymiany informacji.

W spotkaniu udział wzięli  też: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinie, przedstawiciel MOPR-u oraz Naczelnicy Wydziałów Prewencji ze szczecińskich komisariatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali wykaz ogrodów działkowych położonych na terenie poszczególnej jednostki ze wskazaniem danych osobowych funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Spotkanie stanowiło wstęp do zaplanowanych na terenie Szczecina działań, które prowadzone będą od początku listopada 2013 r. do końca lutego 2014 r.  W tym czasie każdy ogród przynajmniej raz w miesiącu będzie sprawdzony pod kątem ujawnienia osób dokonujących kradzieży lub włamań, ale także osób poszukiwanych, bezdomnych i nieletnich uciekinierów. Jednym z ważniejszych elementów sprawdzenia będą rodziny zamieszkujące działki w okresie zimowym, szczególnie te, w których są dzieci. Rozpiętość zadań była podstawą do zaangażowania do działań innych podmiotów. Sprawdzenia dokonywane będą przez zespoły, w skład których wejdzie Dzielnicowy, Strażnik Miejski, przedstawiciel MOPR-u oraz przedstawiciel ROD, który dysponuje cenną wiedzą na temat zjawisk występujących na terenie ogrodu.

Spotkanie było okazją do przełamania barier co przerodziło się w dynamiczną i owocną dyskusję.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji już zapowiedział kolejne.

podkom. Andrzej Szrajber

źródło tekstu: http://www.kmp.szczecin.pl

Tabela informacyjna - kontakt ze służbami porządkowymi

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 160

Wczoraj 149

W tygodniu 160

W miesiącu 2704

Wszystkich 409259

Kubik-Rubik Joomla! Extensions