Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 14 lipca br. obradował I Kongres Polskiego Związku Działkowców w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kongres poświęcony został ocenie sytuacji i wypracowaniu stanowisk w sprawie zagrożeń dla dalszego istnienia polskiego ogrodnictwa działkowego. Zagrożenia te wynikają przede wszystkim z ustawowych propozycji zgłaszanych przez posłów PiS o uchylenie powszechnie popieranej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz likwidację ogólnopolskiego samorządu działkowców wraz z nacjonalizacją społecznego majątku.
W Kongresie uczestniczyła szeroka reprezentację polskich działkowców w liczbie 2600 przedstawicieli z całej Polski. Kongres został więc w pełni umocowany do wyrażenia stanowisk co do zagrożeń dla ogrodów oraz przyszłości i kierunków rozwoju ponad stuletniego ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. Będąc wielkim wydarzeniem dla środowiska działkowego, podczas Kongresu nie mogło zabraknąć wielu znamienitych gości. Zaproszono prawie 400 osób, wśród których przybyli m.in. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński, Wicepremier Waldemar Pawlak, Przewodniczący Klubu Lewica Grzegorz Napieralski, poseł Wiesław Szczepański, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz liczni parlamentarzyści. W Kongresie uczestniczyło również wielu prezydentów i burmistrzów miast z całego kraju, m.in. Ryszard Grobelny – Prezydent Poznania i przewodniczący Związku Miast Polskich. Byli również przedstawiciele organizacji społeczno-zawodowych oraz środków masowego przekazu.
Wprowadzenia dokonał Prezes PZD Eugeniusz Kondracki, który wygłosił referat obejmujący wszystkie zagadnienia związane z obradami. W wyniku szerokiej i ciekawej dyskusji, Kongres przyjął dziesięć stanowisk i innych dokumentów, które wyrażają poglądy działkowców na najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania ogrodów i Związku.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 185

Wczoraj 190

W tygodniu 937

W miesiącu 3481

Wszystkich 410036

Kubik-Rubik Joomla! Extensions