Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Na spotkaniu opłatkowym – 2013, zorganizowanym przez wojewódzkie władze PSL w Szczecinie, wobec licznie zebranych, znakomitych gości, reprezentujących włodarzy województwa i  miasta Szczecina oraz różnych instytucji miasta i działaczy PSL na czele z najwyższymi władzami, tj. marszałkiem Józefem Zychem i wicepremierem Januszem Piechocińskim został w ramach składania oficjalnych życzeń zasygnalizowany problem przed którym staneli działkowcy rodzinnych ogrodów działkowych. W swoim wystąpieniu prezes OZ PZD zaapelował o poparcie ze strony ludowców wszystkich zmagań działkowców o zachowanie tożsamości organizacji i dorobku wielu pokoleń działkowców.
W czasie uroczyście zorganizowanego koncertu kolęd oraz pobytu przedstawicieli struktur PSL województwa, władze wojewódzkie zorganizowały stanowisko informacyjne dotyczące projektu ustawy zgłoszonej przez Komitet Obywatelski jak również zbierano podpisy na listach poparcia ustawy. Wszystkie podpisy zostaną łącznie z pozostałymi, które zbierają struktury SLD zostaną przekazane do Komitetu Obywatelskiego.

W bezpośrednim kontakcie zarówno marszałek Józef Zych jak również prezes PSL pan Janusz Piechociński zapewnił, że PSL pomoże stworzyć warunki do przyjęcia projektu obywatelskiego.
Należy wyrazić pod adresem zarządu wojewódzkiego PSL słowa uznania zarówno za mistrzowskie zorganizowanie uroczystości jak również za ten tak potrzebny nam dzisiaj gest skierowany do Polskiego Związku Działkowców.
Z wystąpienia Prezesa PSL najbardziej utkwiły słowa życzeń aby razem bez podziałów iść ku przyszłości, bowiem tylko zwarte struktury mają szanse powodzenia, natomiast każde dzielenie się rodzi potencjalne skutki klęski. Słowa te jak najbardziej są odpowiednie również i dla nas, jako członków jednej zwartej organizacji Polskiego Związku Działkowców.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 2

Wczoraj 102

W tygodniu 2

W miesiącu 104

Wszystkich 469313

Kubik-Rubik Joomla! Extensions