Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

7 grudnia br w sali Stargardzkiego Centrum Kultury spotkali się działkowcy ogrodów zlokalizowanych w Stargardzie Szczecińskim. Projekt ustawy, zgłoszony przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej, prezentował mecenas Piotr Kapiński. Projekt przyjęto z aprobatą.
Prezydenta Miasta Stargardu reprezentował Inżynier Miasta – Jan Diaków, posła Michała Jacha reprezentował Tadeusz Socha (PiS).  Reprezentant PiS przekazał stanowisko tej opcji politycznej. Poinformował, że został powołany w PiS zespół roboczy, do opracowania samodzielnego projektu PiS.

Główne tezy wystąpienia sprowadzają się do:
- likwidacja ogrodów  nie może odbywać się bez zgody działkowców,
- przewiduje się zwolnienia podatkowe,
- dobrowolne zrzeszanie się działkowców,
- nadzór sądowy nad stowarzyszeniami,
- przewidziane konsultacje z działkowcami,
- każdy ogród jako samodzielny podmiot,
- nie przewiduje się struktur wyższych.

Kierunki Platformy Obywatelskiej, zmierzające do reformy ogrodnictwa działkowego zreferował Prezes OZ, który omówił jednocześnie ogólną sytuacje PZD. Propozycje Platformy zostały ocenione jako zagrożenie  dla ogrodów w przyszłości.
Jedyną alternatywą dla zapewnienia przyszłości dla ogrodów działkowych i samorządów ogrodowych jest poparcie i przyjęcie obywatelskiego projektu ustawy o ROD.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 64

Wczoraj 180

W tygodniu 448

W miesiącu 4913

Wszystkich 429277

Kubik-Rubik Joomla! Extensions