Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Spotkanie działkowców 21 ogrodów rodzinnych dzielnicy Nad Odrą w Szczecinie odbyło się w dniu 6 grudnia br w domu działkowca ROD im. „Przyjaźń”.  W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób z poszczególnych ogrodów.

Po wprowadzeniu do tematyki przez Prezes ROD oraz Prezesa OZ prezentacji ustawy dokonał mecenas Michał Tera podkreślając zalety zgłoszonego projektu obywatelskiego, które gwarantują zachowanie praw dla działkowców, możliwość przekształcenia się w nowe formy w sposób ewolucyjny oraz gwarantują ustrzeżenie się od wszystkich niedoskonałości prawnych które kwestionował Trybunał Konstytucyjny.

Działkowcy z aprobatą przyjęli wystąpienie. W drugiej części wystąpienia mecenas Tera przedstawił założenia do projektu ustawy w wydaniu Platformy Obywatelskiej. I tu nastąpiła konsternacja u słuchaczy. Każda teza rodzi kontrowersje. Proponowane rozwiązania prawne są niekorzystne dla działkowców a także dla ogrodu. Jeżeli te założenia znalazłyby swoje odzwierciedlenie w przyszłej ustawie o ogrodach działkowych to będzie oznaczało, że ogrody będą stopniowo ginąć z miast. Nie ma bowiem mechanizmów ochronnych a sposób prowadzenia ogrodu przez stowarzyszenia na poziomie tylko podstawowym nie daje absolutnie możliwości obrony ogrodów.

W dyskusji działkowcy wyrażali swoje stanowisko, że należy ostro wystąpić do posłów Platformy, nagłośnić sprawę o kierunku proponowanych zmian przez Platformę. Padły również głosy o zwołaniu kongresu lub manifestacji pod Sejmem. Padły pytania o demokracje, o działania prawa wstecz. Jednym słowem ta informacja wywołała negatywną reakcje u słuchaczy. Po zaapelowaniu o aktywne zbieranie podpisów i wystąpienia do Sejmu przez działkowców i ogrody podpisano stanowisko, które skierowane zostanie do wszystkich klubów poselskich.
Jak oświadczali występujący w czasie dyskusji przedstawiona wizja świadczy o tym, że od samego początku był wyznaczony cel, który ma zakończyć się likwidacją PZD, likwidacją samorządów, usunięcie barier ochronnych nad ogrodami i ograniczenie praw dla działkowców.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 167

Wczoraj 185

W tygodniu 352

W miesiącu 3507

Wszystkich 485189

Kubik-Rubik Joomla! Extensions