Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

20 października br., położono kamień węgielny pod przyszły dom działkowca w ROD im. „Dolinka”, a już 1 grudnia br. zebrała się grupa entuzjastów, która z satysfakcją oglądała swoje dzieło - surowy stan budynku. Pewnie, że to nie koniec budowy, ale zaprezentowany obiekt w stanie surowym pozwala każdemu stwierdzić, że słowa wypowiedziane na uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego nie były rzucone na wiatr. Fakt ten jest szczególnie budujący w sytuacji, gdy wokół ogrodów tyle zamieszania i niepewności. Fakt ten dowodzi wiary w przyszłość i siłę organizacji w każdych warunkach.

Zorganizowane z tej okazji spotkanie, przy wydatnej pomocy w postaci użyczenia lokum przez jedną z rodzin działkowców tego ogrodu dowodzi, iż ci ludzie patrzą daleko w przyszłość roztaczając swoje wizję na szerszą współpracę transgraniczną z działkowcami z Niemiec.
Przecież jesteśmy przy granicy, która tak naprawdę nie istnieje, jest ona niemal umowną więc dlaczego nie korzystać z położenia miasta Szczecina i nie podjąć współpracy na wielu płaszczyznach z ludźmi „za miedzy”.

W czasie spotkania dyskutowano o możliwości otwarcia się na współpracę przygraniczną w czym wydatnie może pomóc fakt, że jedna z rodzin działkowców jest w stowarzyszeniu pojednania polsko-niemieckiego i sama inicjuje taką współpracę. Jest to dobry znak wyjścia z „opłotków ogrodu” na szersze wody.

Integracja działkowców ROD im. „Dolinka” jest dobrym przykładem radzenia sobie z organizacją życia w ogrodzie, nawiązywania szerszych kontaktów ze społeczeństwem. Jest to godne naśladowania.
Takich ogrodów i ogrodowych inicjatyw potrzeba nam teraz i na przyszłość.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 88

Wczoraj 131

W tygodniu 648

W miesiącu 2673

Wszystkich 468307

Kubik-Rubik Joomla! Extensions