Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

27 listopada 2012 roku, 5-cio osobowa delegacja ROD z Szczecina spotkała się z Panem Posłem Arkadiuszem Litwińskim w biurze poselskim Platformy Obywatelskiej w Szczecinie. Prezes OZ Tadeusz Jarzębak,  przedstawił temat przewodni tego spotkania, tj. aktualną sytuację działkowców,  ogrodów, Związku oraz prowadzonej pracy - popularyzacji obywatelskiego projektu ustawy o ROD.

Wręczono Panu Posłowi obywatelski projekt ustawy i zwrócono się z prośbą o wsparcie naszych działań, oraz zgłoszonego projektu do Marszałka Sejmu przez Platformę Obywatelską. 

Poseł poinformował, że ogólnie zapoznał się z projektem ustawy wcześniej mu dostarczonym i jest zorientowany w sytuacji działkowców i ogrodów. Zadeklarował iż będzie zabiegał aby w niedługim czasie powstał zespół, który będzie pracował na rzecz nowej ustawy o ogrodach. Uważa, że przedstawiciele PZD powinni uczestniczyć w pracach takiego zespołu. Poseł był zainteresowany czy na szczeblu krajowym prowadzone są rozmowy w sprawie spotkania się z klubem poselskim PO. Złożył podpis na liście poparcia Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Wywiązała się dyskusja wynikająca z troski o los ogrodów.

Pan  Poseł poinformował nas, że Platforma Obywatelska prawdopodobnie złoży swój projekt ustawy dotyczący ogrodów działkowych na początku przyszłego roku. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Poseł zgłosił deklaracje, że jeżeli będą spotkania z działkowcami a czas mu pozwoli to  chętnie uweźmie udział w takim spotkaniu.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 3

Wczoraj 102

W tygodniu 3

W miesiącu 105

Wszystkich 469314

Kubik-Rubik Joomla! Extensions