Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Słuchając z uwagą wystąpienia Prezydenta Rzeczypospolitej w dniu obchodów Dnia Niepodległości o jedności i nie marnowaniu sił na tworzenie podziałów społecznych, które mogą drogo kosztować nasz naród, zrodziła się refleksja - a jak to się przekłada na język działkowców.

Zdarzają się i na naszym podwórku pogłosy o dezintegracji, o próbach wyłamywania się ze wspólnego celu, jakim jest dobro ogrodów a przez nie  dobro nas samych. Jeżeli tego ktoś nie rozumie, to nasze sprawy mogą potoczyć się również w kierunku odwrotnym do pożądanego.

Można mieć różne poglądy i inne spojrzenie, nie zdając sobie z tego nawet sprawy, jeżeli spogląda się przez zawężony, własny interes a nie interes ogółu. Nie dobre są oznaki każdego przejawu rozbijania jedności, zarówno w skali całego Kraju, jak też w skali poszczególnych mniejszych organizmów.
Jeżeli u Polaków rodzi się jedność tzw. małych ojczyzn, ma również to znaczące przełożenie na jedność w skali całego Państwa. Uznawanie poglądów innych niż nasze, cechuje ludzi rozsądnych.  Dialog i zrozumienie, którego tak często nam brakuje jest jedyną drogą do sukcesu. O tym muszą pamiętać wszyscy, mali i wielcy. Inaczej grozi nam utrata wartości najcenniejszej tj. wzajemnego poszanowania i zaufania.

Warto w tych szczególnych momentach zastanowić się nad tym poważnie.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 206

Wczoraj 179

W tygodniu 1232

W miesiącu 206

Wszystkich 418571

Kubik-Rubik Joomla! Extensions