Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

w sprawie poparcia projektu ustawy o ROD skierowane do Marszałka Sejmu oraz Poselskich Klubów z dnia 31.10.2012 r.

Projekt naszej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, jaki został opracowany przez zespół działkowców i zgłoszony jako projekt obywatelski w swojej treści zachowuje wszystkie zapisy, które nie były zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodne z Konstytucją.

Dotyczą one głównie prawa do odszkodowania za własność wspólną czy też własność indywidualną działkowców. Projekt ten powiela również zapisy dotyczące roli gmin w tworzeniu warunków dla funkcjonowania rodzinnych ogrodów działkowych. Przewiduje także odszkodowania za wywłaszczenie z tytułu prowadzonych inwestycji drogowych, powodziowych i innych na cele publiczne.

Projekt czyni zadość wolności zrzeszania się, wielości podmiotów prowadzących ogrody działkowe korzystających z jednej ustawy o charakterze ogólnokrajowym. W projekcie starano się zachować dorobek organizacyjny, samorządowy oraz materialny ogrodów działkowych przez łagodną zmianę formy przekształceń strukturalnych.

Wykonane zostały w ustawie „zalecenia" Trybunału Konstytucyjnego. Projekt autorstwa działkowców spełnia warunki dla przyszłego rozwoju ogrodów. Nie stanowi nowych obciążeń ani dla Państwa, ani dla samorządów gmin.

Dla nas działkowców projekt jest dobry i zwracamy się do Pani Marszałek Sejmu oraz wszystkich Posłów o rychłe nadanie mu statusu prawnego do dalszego procedowania w Sejmie. Popieramy inicjatywę opracowania i zgłoszony projekt.

Z pozdrowieniami od działkowców z Myśliborza.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 55

Wczoraj 81

W tygodniu 623

W miesiącu 905

Wszystkich 476508

Kubik-Rubik Joomla! Extensions