Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Gdy słońce uśmiecha się z nieba, a ostatnie dni letniego powietrza filtrują płuca działkowcy obchodzą swoje doroczne święto - Dzień Działkowca. Święto podczas którego działkowcy w swoich rodzinnych ogrodach działkowych spotykają się wszyscy razem, uroczyście obchodzą jubileusze, dokonują podsumowania swoich osiągnięć. Uroczystość, która jest również okazją do wręczenia  odznaczeń związkowych oraz wyróżnień i nagród dla laureatów konkursów.
Jest wystawa plonów, gdzie prezentowane są najwspanialsze okazy kwiatów, owoców, warzyw. Organizowane są kiermasze ogrodnicze.

Po oficjalnych obchodach rozpoczyna się część biesiadna. Jest kiełbaska, grochówka, pyszny smalec z chlebkiem. Zaproszeni goście wraz z działkowcami grillują przy muzyce. Dla najmłodszych przygotowano place zabaw, malowanie twarzy, loterie fantowe, wiele konkursów m.in.: konkursy rysunkowe, sportowe (skoki w worku), zgadywanki, konkurs na najpiękniejszego chochoła, w których biorą udział nie tylko ci najmłodsi.

W okręgu szczecińskim na przełomie sierpnia i września przedstawiciele Okręgowego Zarządu uczestniczyli w 52 uroczystościach, a podczas Dni Działkowca swoje jubileusze istnienia obchodziły rodzinne ogrody działkowe:
- „Zawadzkiego” Gryfino, jubileusz 65-lecia;
- „XX- lecia” Szczecin, jubileusz 65-lecia;
- „Reja” Police, jubileusz 50-lecia;
- „Nad Regą” Trzebiatów, jubileusz 45-lecia;
- „Chemik” Police, jubileusz 40-lecia;
- „Transportowiec”, jubileusz 35-lecia.

Wspólne świętowanie dożynek jest niezapomnianym zdarzeniem, które można przeżywać każdego roku na nowo. Być może w ten sposób uda się dostrzec otaczającą nas przyrodę oraz jej wyjątkowość i piękno. Jest to najlepsza okazja aby pokazać, że rodzinne ogrody działkowe są potrzebne i warto ich bronić dla następnych pokoleń.

Fotografie z tegoroczengo święta dożynkowego w ogrodach obejrzycie Państwo w naszej galerii

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 54

Wczoraj 81

W tygodniu 622

W miesiącu 904

Wszystkich 476507

Kubik-Rubik Joomla! Extensions