Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

z dnia 8.10.2012 roku w sprawie poparcia działań w zakresie zgłoszenia obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

X Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Działkowców obradujący 6 października 2012 roku w Warszawie przyjął obywatelski projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych autorstwa PZD.

Projekt ustawy spełnia oczekiwania działkowców w zakresie ochrony interesu rodzin działkowców, uprawnień właścicielskich samorządów terytorialnych i Skarbu Państwa, prawidłowo rozwiązuje relacje między wszystkimi podmiotami prowadzącymi ogrody działkowe stwarzając im równe prawa, a także zapewnia swobodne zrzeszanie się obywateli.

Projekt ustawy w czasie konsultacji zyskał poparcie społeczności działkowców i odpowiada duchowi wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Okręgowe statutowe organy – Zarząd, Komisja Rewizyjna oraz Komisja Rozjemcza wyrażają całkowite poparcie dla przyjętego decyzją najwyższego organu statutowego PZD. Aprobujemy jednocześnie wszystkie podjęte pozostałe decyzje oraz przyjęte dokumenty Zjazdowe.

Zwracamy się do wszystkich działkowców i ich rodzin o aktywne włączenie się w akcje zbierania podpisów wśród rodzin i społeczeństwa, aby udokumentować akceptacje przyjętego projektu ustawy o ROD.
Zwracamy się do Parlamentarzystów o przyjęcie i uchwalenie ustawy w zaproponowanym kształcie. Zwracamy się do wszystkich sił społecznych i całego społeczeństwa o pełne poparcie zgłoszonego projektu ustawy o ROD.

Jest to jedyne rozwiązanie zmierzające do ewolucyjnego przejścia w stan zgodny z wyrokiem Trybunału, a jednocześnie gwarantujący ogrodom ich rozwój w przyszłości, a działkowcom stabilną sytuacje użytkowania działek.

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 55

Wczoraj 81

W tygodniu 623

W miesiącu 905

Wszystkich 476508

Kubik-Rubik Joomla! Extensions