Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Pani Redaktor
Renata  Krupa-Dąbrowska Gazeta Rzeczposoplita

Szanowna Pani Redaktor

W artykule zamieszczonym pt. „Czy skończy się Monopol Związku Działkowców” z dnia 18.05.2012 roku przedstawiła Pani poglądy I Prezesa Sądu Najwyższego oraz przedstawiciela PZD, a także przytoczyła Pani wypowiedź przedstawiciela „stowarzyszenia” z Ostrołęki.
Dysproporcja argumentów w stosunku do ustawy na jej niekorzyść przytłacza argumenty PZD.
Nie pokusiła się Pani na głębszą analizę, a wręcz podpisuje się Pani pod tezami I Prezesa Sądu Najwyższego i oskarża Związek. Pytanie za co?

Polski Związek Działkowców realizuje ustawę – obowiązujące prawo państwowe, a z tego tytułu wysuwa się pod jego adresem zarzuty.
Nie zgłębiła Pani źródła powstawania tzw. stowarzyszeń. Nie dostrzegła Pani faktu, że tam prywatny interes jednostki góruje nad interesem społecznym miliona rodzin działkowców.
Dlaczego naszym mediom tak bardzo brakuje obiektywizmu?.
Dlaczego nie podnosi się dodatnich aspektów ustawy o ROD?.

To nieważne, że właśnie ta ustawa gwarantuje prawa ludziom słabszym. Taki był cel Sejmu, kiedy dokonywał debaty nad jej przyjęciem.
Tak jest na całym świecie. To właśnie organ ustawodawczy stanowi prawo zgodnie z polityką każdego Państwa. PZD realizuje to, co postanowił Sejm.
Dążenie do zmiany ustawy o ROD ma wymiar polityczny a nie porządkowanie prawa.

Rodzi się pytanie, skąd pochodzi inicjatywa zmiany ustawy?.
W swoim artykule powieliła Pani całą paletę nieprawdziwych twierdzeń, podparła Pani to wypowiedzią człowieka nieprawego po to tylko ażeby do społeczeństwa poszedł sygnał o konieczności zmiany ustawy. Jeżeli to nastąpi będzie to z wielką krzywdą dla wielu, wielu rodzin działkowców i Pani udział w tym też będzie.

Członkowie Prezydium OZ

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 41

Wczoraj 201

W tygodniu 41

W miesiącu 4282

Wszystkich 495313

Kubik-Rubik Joomla! Extensions