Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Rodzinny ogród działkowy im . „Powstańców Wlkp.” w Szczecinie, w dniu 19 maja br., otworzył szeroko bramy dla gości i działkowców zapraszając na tradycyjną majówkę.
Od rana trwały przygotowania po to aby w samo południe rozpocząć zabawę. Gdy popłynęły melodie grającej orkiestry ze wszystkich stron zaczęli napływać działkowcy a wśród nich ogromna rzesza dzieciaków.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania – impreza przygotowana na perfekt: grill, namioty, nagłośnienie, batuty na placu zabaw do skakania i wiele innych elementów pikniku. Prowadzący całość imprezy dwoili się i troili.  Pogoda wspaniała jak na zamówienie. Teraz dopiero widać pełną krasę ogrodu działkowego w majowej szacie. Ogród zadbany, działki estetyczne, dopracowane. Dom działkowca odrestaurowany, prezentuje się wspaniale.

{gallery}rod_powst{/gallery}

Zabawom nie było końca: konkursy rysownicze, malowanie twarzy przez dzieci, biegi w workach, strzelanie goli na bramkę, chór emerytów z bogatym programem o wybitnej tematyce działkowej, recytacje, skecze, a wszystko to pod kątem działki i rodziny. Wspólne śpiewanie. Jednym słowem atmosfera świąteczna. Zabawa udana. Mimo tej świątecznej atmosfery padły jednak słowa obawy o przyszłe losy rodzinnych ogrodów działkowych z uwagi na planowaną rozprawę przed Trybunałem Konstytucyjnym w  dniu 28 czerwca 2012 roku. Troska o ogrody zmąciła nastroje. Rodzi się refleksja – gdyby te ogrody miały ulec zmarnowaniu, byłby to akt barbarzyństwa.

Należą się słowa podziękowania dla organizatorów ale również dla działkowców za piękny przykład integracji rodziny Polskiego Związku Działkowców.

O umiłowaniu działek i przepięknych rodzinnych ogrodów działkowych niech mówią słowa pieśni śpiewanej wspólnie przez wszystkich.

Tu jest nasze miejsce – ROD
Tu na ogrodach wśród zieleni
Spokojnym nurtem płynie sobie czas
Inne wartości tu się ceni
Tutaj pogodę ducha masz

Zielenią drzewa się i trawy
Słoneczny promyk kładzie się na twarz
Tu każdy mówi nie ma sprawy
Więcej dostaniesz tu niż dasz

Ref. Tu jest nasze miejsce
Kawałek ziemi, która niesie plon
Tu jest nasze miejsce
Tu jest nasz dom

Tu jest takie miejsce
Rodzinę tworzy tutaj każdy z nas
Tu jest nasze miejsce
Miejsce i czas

Na tym maleńkim skrawku ziemi
Granicę tworzy życzliwości krąg
I tego nikt nam już nie zmieni
To owoc naszych serc i rąk

Radośnie tu śpiewają ptaki
Na liściach melodyjkę gra nam wiatr
Niepowtarzalny klimat taki
Niech tutaj trwa przez wiele lat

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 24

Wczoraj 106

W tygodniu 24

W miesiącu 3777

Wszystkich 452188

Kubik-Rubik Joomla! Extensions