Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W czasie gdy w zmasowanych porywach świątecznych dokumentowania patriotyzmu, w dniach 1 Maja, Dnia Flagi, święta Konstytucji 3 Maja, cała Polska spowita była w biało czerwonych  narodowych barwach, na niewielu naszych ogrodach działkowych powiewały biało-czerwone flagi. Szkoda, bowiem w naszych rodzinnych ogrodach działkowych drzemie wielki potencjał patriotyzmu, tego prawdziwego a nie od święta.
W ogrodach działkowych żyją ludzie bogato doświadczeni życiem, dla których narodowe barwy to nie tylko element piknikowy ale wyraz głębokiej miłości do naszej polskiej ziemi. Tej ziemi, o którą częstokroć przychodziło im zmagać się z przeróżnymi przeciwnościami.
Dzisiaj, gdy istnieje możliwość jawnego demonstrowania swoich patriotycznych uczuć, często nie korzystamy z tej wolności.
Symbole narodowe eksponowane w określonych sytuacjach są właśnie przejawem naszego patriotyzmu.
Jako bardzo liczna grupa społeczna naszego Państwa dawajmy wyraz temu, że jesteśmy, że nasze rodzinne ogrody działkowe to też Polska – ta może nam najbardziej bliska i najbardziej rozumiana.
Widziałem flagę biało czerwoną na indywidualnej działce, nie widziałem jej natomiast na budynku domu działkowca – jak to pojmować?
Pisze te słowa pod rozwagę.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 52

Wczoraj 81

W tygodniu 620

W miesiącu 902

Wszystkich 476505

Kubik-Rubik Joomla! Extensions