Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

uczestników wiosennej narady przedstawicieli rodzinnych ogrodów działkowych w Szczecinie w dniu 12.03.2012 roku do Marszałka Sejmu, Premiera Rządu RP oraz Ministra Infrastruktury.

Niepokoi nas zagadkowa cisza wokół spraw rodzinnych ogrodów działkowych. Zaskarżenie ustawy o ROD do Trybunału Konstytucyjnego przez I Prezesa Sądu Najwyższego wywołało żywą reakcje w śród nas działkowców. Znamy stanowisko Marszałka Sejmu poprzedniej kadencji oraz Prokuratora Generalnego. Treść prezentowanych stanowisk nie satysfakcjonuje działkowców. Rodzą się wątpliwości co dalej z rodzinnymi ogrodami działkowymi. Jako Związek nie mamy uprawnień do występowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, aby przedstawić swoje racje.
Na reprezentantów Sejmu przed Trybunałem Konstytucyjnym wyznaczeni zostali posłowie, którzy nie gwarantują obiektywności w przedmiotowej sprawie.
Na nasze wystąpienia w czasie II Kongresu PZD oraz IX Krajowego Zjazdu Delegatów PZD nie ma żadnego odzewu.

Kierujemy wiec pytania :
1. Czy rząd RP prowadzi obecnie prace nad zmiana ustawy o ROD?
2. Czy w nowej kadencji reprezentantami Sejmu będą posłowie wyznaczeni w poprzedniej kadencji?
3. Czy będziemy mogli reprezentować milion rodzin działkowców  przed Trybunałem Konstytucyjnym?
4. Czy na nasze publiczne wystąpienia do najwyższych czynników państwowych otrzymamy rzetelną odpowiedź.

Niepokoje w ogrodach nie sprzyjają ich rozwojowi ani umacnianiu, a istnieje pilna potrzeba właśnie konsolidacji, modernizacji oraz pozbycia się naleciałości, które zarzuca się często naszym ogrodom .Z wyrazami szacunku - (80 podpisów).

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 64

Wczoraj 180

W tygodniu 448

W miesiącu 4913

Wszystkich 429277

Kubik-Rubik Joomla! Extensions