Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 21 października 2015r., w siedzibie Okręgu, przy ul. Uznamskiej 4, odbyła się narada instruktorów krajowych i okręgowych Społecznej Służby Instruktorskiej. Przybyło 16 osób ze Szczecina i z poza Szczecina. Instruktorzy przygotowali sprawozdania z działalności w bieżącym roku. Prawie wszyscy instruktorzy uczestniczyli w kiermaszach ogrodniczych na Wałach Chrobrego – w maju i we wrześniu br. oraz „Pod Platanami”- w ramach Szczecińskich spotkań Organizacji Pozarządowych, odbywającymi się na koniec maja. Biorą też udział w szkoleniach nowych działkowców i kandydatów na działkowców.

 Tematy jakie podjęto podczas dyskusji dotyczyły m.in.:

• powołania nowego instruktora okręgowego,

• zgłoszono wniosek w sprawie metody oceny ogrodu, w konkursie krajowym pt. „Rodzinny Ogród Działkowy roku 2015” – złożono pismo Oddziałowej Rady Programowej Służby Instruktorskiej i Komisji Konkursowej Szczecińskiego Okręgu PZD w powyższej sprawie, by powrócić do sposobu lustracji z lat ubiegłych

• instruktorzy zgłaszali brak tablic informacyjnych w niektórych ogrodach, przeznaczonych tylko do spraw instruktorskich, gdzie mogliby wywieszać informacje z prowadzonej działalności.

• zgłoszono postulat, by przynajmniej jedna osoba wybierana do zarządu ogrodu miała wykształcenie (lub wiedzę) rolnicze bądź ogrodnicze dla lepszego zrozumienia spraw jakimi są częste błędy w uprawach ogrodniczych.

Podczas spotkania, dyskutowano o roli instruktora w ogrodzie, potrzebie powołania nowych osób do tej roli i częstszych szkoleń w zakresie cięcia drzew i krzewów, szczepienia drzew owocowych, pozyskiwania zrazów, stosowania oprysków, Instruktorzy są  zainteresowani tematem ekologii na działce i upraw ekologicznych.

Poruszono również problemy, z jakimi borykają się ogrody, wynikające z faktu, że wielu działkowców nie przestrzega przepisów ustawy i regulaminu.

Na koniec przyjęto wstępną propozycję szkolenia, które miało by się odbyć  na wiosnę  w Przelewicach.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 174

Wczoraj 149

W tygodniu 174

W miesiącu 2718

Wszystkich 409273

Kubik-Rubik Joomla! Extensions