Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie od maja 2008 r wraz z pięcioma Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi które są zlokalizowane na terenie „Wyspy Puckiej” wraz z Radą Osiedla „Międzyodrze” w Szczecinie stara się wprowadzić do planu zadań inwestycyjnych Urzędu Miasta Szczecin skanalizowania terenu Wyspy Puckiej. Uczestnikami współpracy na bazie zawartej wcześniej umowy wstępnej są:

1. Rodzinny Ogród Działkowy „Stoczniowiec” w Szczecinie ul. Marynarska
2. Rodzinny Ogród Działkowy „Port Centralny” w Szczecinie ul. Marynarska
3. Rodzinny Ogród Działkowy „Jutrzenka” w Szczecinie ul. Marynarska nr 54
4. Rodzinny Ogród Działkowy „Wyspa Pucka” w Szczecinie ul. Marynarska
5. Rodzinny Ogród Działkowy „L Waryńskiego” w Szczecinie ul. Marynarska
6. Rada Osiedla „Międzyodrze” Szczecin

{slidingimagelinks height="200" openwidth="310" closewidth="90"}
{imagelink name="image1" image="images/image1.jpg" link=""}
{imagelink name="image2" image="images/image2.jpg" link=""}
{imagelink name="image3" image="images/image3.jpg" link=""}
{imagelink name="image4" image="images/image4.jpg" link=""}
{imagelink name="image5" image="images/image5.jpg" link=""}
{imagelink name="image6" image="images/image6.jpg" link=""}
{imagelink name="image7" image="images/image7.jpg" link=""}
{/slidingimagelinks}

Konsekwentne od kilku lat wystąpienia OZ PZD w Szczecinie do Pana Prezydenta miasta Szczecin, oraz podejmowane inicjatywy w ROD spowodowały, to że w  2011 r została opracowana koncepcja „odprowadzenia ścieków sanitarnych z „Wyspy Puckiej” obejmujące ogrody działkowe i mieszkańców.
Inwestorem opracowania była Spółka Wodna „Międzyodrze” ul. Przejazd 14 w Szczecinie z Urzędem Miasta Szczecin. OZ PZD nie partycypował w kosztach opracowania dokumentacji uporządkowania gospodarki ściekowej na terenie „Wyspy Puckiej”. OZ PZD otrzymał jeden egzemplarz dokumentacji w dniu 23-12-2011 za który przy sposobności jeszcze  raz dziękuje. Opracowanie obejmuje około 2800 działkowców oraz mieszkańców „Wyspy Puckiej”. OZ PZD po otrzymaniu dokumentacji złożył pisemne podziękowanie Panu Prezydentowi Szczecina i współpracującym jednostkom za wsparcie finansowe oraz za wykonaną pracę.

Jednocześnie OZ PZD wystąpił do Pana Prezydenta Szczecina z prośbą opracowania dokumentacji techniczno – wykonawczej na bazie której można będzie w przyszłości rozpocząć proces inwestycji.

Dodatkową koniecznością kanalizacji terenu „Wyspy Puckiej” jest fakt, że teren „Wyspy Puckiej”  jest terenem depresyjnym. Zaistniała tragedia z zatruciem warzyw w Niemczech w 2011 r, która kosztowała życie kilku osób jeszcze bardziej mobilizuje nas do działania bezwzględnego i koniecznego, z powodu zagrożenia zalania powodzią terenu „Wyspy Puckiej” (ogrody i teren zamieszkały na stałe przez mieszkańców).

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 91

Wczoraj 131

W tygodniu 651

W miesiącu 2676

Wszystkich 468310

Kubik-Rubik Joomla! Extensions