Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

23.12.2014 roku delegację działkowców OZ PZD w Szczecinie przyjął poseł Pan Arkadiusz Litwiński.

Działkowcy delegacji przekazali Posłowi informacje o bieżącej sytuacji w ogrodach okręgu szczecińskiego. Szczególną uwagę poświęcono Obywatelskiemu Projektowi "STOP ROZBIÓRKOM ALTAN", który po pierwszym czytaniu skierowany został do Sejmowej Komisji Infrastruktury i Rozwoju.

Poseł Arkadiusz Litwiński jest członkiem tej komisji sejmowej, stąd też żywo interesował się problemem. Popiera proponowane rozwiązanie oraz przewiduje, że w połowie miesiąca stycznia powinna sprawa być sfinalizowana na posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Rozwoju a następnie procedowana w Sejmie. Nie widzi powodów do zagrożenia jednak uważa, że problem definicji altany działkowej powinien być rozwiązany raz na zawsze. Bowiem to co zapisane ustawowo nie może być przedmiotem różnorodnych interpretacji.

Poseł odniósł się również do wątpliwości konstytucyjnych Rzecznika Praw Obywatelskich w stosunku do ustawy o ROD oraz działań stowarzyszeń niezadowolonych z prawnych rozwiązań przyjętych przez ustawę o ROD z  13 grudnia 2013 roku. Jak sam stwierdził nigdy nie było tak dobrze żeby wszyscy byli zadowoleni, liczy się natomiast interes większości. Delegacja OZ PZD przedstawiając problemy ROD w okręgu przekazała informacje o wcielaniu w życie Ustawy, o zebraniach ustawowych działkowców, przyjętym Statucie PZD i itd.

Po zreferowaniu merytorycznych zagadnień ogrodowych i Związku oraz dyskusji na temat ogólnej sytuacji w Kraju, działkowcy przekazali Posłowi życzenia świąteczne i noworoczne a Pan Poseł odwzajemnił się również życzeniami.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 1

Wczoraj 191

W tygodniu 762

W miesiącu 4385

Wszystkich 335450

Kubik-Rubik Joomla! Extensions