Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Działkowcy z rejonu ulic Spokojnej i Różanej boją się, że stracą działki. Urzędnicy zapewniają, że nie ma wyznaczonego terminu ich likwidacji. Stargardzcy działkowcy są zaniepokojeni zapisami, które znalazły się w "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta” dlatego wystosowali do prezydenta Stargardu list, w którym proszą go o zostawienie ich ogrodów w spokoju i nie przenoszenie ich gdzie indziej.

– Nasze ogrody istnieją od ponad sześćdziesięciu lat – mówi Zbigniew Baran, prezes ROD 4 Marca w Stargardzie. – Są najstarszymi ogrodami w mieście. Niektórzy uprawiali je jeszcze przed II wojną światową. Żaden z nas nie wyobraża sobie przeprowadzki w inne miejsca. Chcielibyśmy, by te ogrody uprawiały jeszcze nasze dzieci i wnuki.

Obecnie jest w opracowaniu zmiana Studium. W tym dokumencie tereny, na których znajdują się ogrody działkowe "4 Marca” i "Owoc naszej pracy” są wskazywane do ewentualnej zabudowy. Urzędnicy zapewniają, że na razie nikt o likwidacji ogródków nie myśli.

– Nie ma planów likwidacji tych ogródków działkowych ani w najbliższym czasie, ani na przestrzeni kilkunastu najbliższych lat – zapewnia Marcin Rumiński z biura prezydenta Stargardu. – Nie ma żadnych przeszkód w dalszym użytkowaniu tych terenów przez działkowców. W dokumentach dotyczących zagospodarowania przestrzennego od wielu lat wykazywana jest możliwość ewentualnej zabudowy tych terenów.

O dalszym ich przeznaczeniu będą jednak decydować działkowcy. Użytkownikiem wieczystym ogrodów jest Polski Związek Działkowców.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 54

Wczoraj 180

W tygodniu 438

W miesiącu 4903

Wszystkich 429267

Kubik-Rubik Joomla! Extensions