Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 30 listopada 2011 odbyło się XXVI posiedzenie Krajowej Rady PZD w Warszawie. Najważniejszymi tematami jakimi zajmowała się Krajowa Rada PZD było przedstawienie materiałów na IX Krajowy Zjazd Delegatów, który odbędzie się w dniach 16-17 grudnia 2011 i tak:

1. Regulamin obrad IX Krajowego Zjazdu Delegatów PZD. Uczestnicy posiedzenia przedstawili swoje propozycje poprawek do Regulaminu. Ostateczna wersja dokumentu zostanie przedstawiona na IX Zjeździe PZD.
2. Projekt programu na kadencję 2011 – 2015, który został poddany do dyskusji i zostanie uzupełniony o wnioski uczestników posiedzenia. Główne kierunki to zwiększenie liczby członków, zwłaszcza o ludzi młodych; promocję działek i ogrodów, oraz poprawę zagospodarowania terenów ROD.
3. Propozycje zmian do statutu PZD, które zostały przyjęte przez Prezydium KR PZD. Doprecyzowano m.in. takie kwestie jak: wygaśnięcie członkostwa w PZD, wygaśnięcie mandatu członka organu PZD, zadań okręgowej komisji rozjemczej, zadań walnych zebrań, podejmowania decyzji w formie uchwał, przydzielanie działek nowym członkom. Jeszcze można zgłaszać propozycje zmian.
4. Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej Maria Fojt, która zaapelowała do zebranych o zgłaszanie kompetentnych i doświadczonych kandydatów na członków Krajowej Komisji Rewizyjnej w przyszłej kadencji. Podobny apel został przedstawiony z Krajowej Komisji Rozjemczej. Ważne jest aby członkowie poszczególnych komisji wykazywali się rozległą znajomością prawa PZD i umiejętnością jego zastosowania.

Pan Prezes PZD Eugeniusz Kondracki podsumował posiedzenie oraz zaapelował do zebranych o czynny i aktywny udział podczas IX Zjazdu PZD.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 57

Wczoraj 180

W tygodniu 441

W miesiącu 4906

Wszystkich 429270

Kubik-Rubik Joomla! Extensions