Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

15 stycznia br. w skromnym domu działkowca ROD im. "Miejski" w Pyrzycach odbyło się tradycyjne już, noworoczne spotkanie zarządu, komisji rewizyjnej i rozjemczej, z udziałem gospodarzy kolonii ogrodowych oraz aktywnych członków ogrodu i zaproszonych seniorów. Spotkanie otworzyła pani Prezes – Genowefa Nowicka, która serdecznie przywitała uczestników oraz zaproszonych gości z OZ PZD, Burmistrza Miasta i Radnego Powiatu. Przypominając o osiągnięciach minionego roku podkreśliła to, co jest najcenniejsze, a mianowicie zwartość rodziny działkowców, dzięki której możliwym był sukces w postaci ustawy o ROD. Ten trud się opłacił. Dzisiaj z satysfakcją stajemy przed nowymi wyzwaniami w służbie rodzin działkowców.Podziękowała wszystkim obecnym za to, że miała wsparcie swojego działania w minionym roku.

Odczytała podziękowanie dla Prezesa Związku, skierowane listem do adresata. Podziękowała również Zarządowi Okręgowemu, a także gospodarzowi miasta - Panu Burmistrzowi Jerzemu Markowi Olechowi.

Prezes OZ PZD zabierając głos przedstawił w skrócie zadania jakie czekają wszystkich działkowców, w związku z wdrożeniem ustawy o ROD. Jest to proces trudny, wymagający rozsądnych decyzji, które zostały wywołane nowymi warunkami funkcjonowania ogrodów. Podziękował działkowcom, członkom struktur, ale także burmistrzowi, którego troskę o ogród doświadczają działkowcy na co dzień, jako gospodarza miasta, który służy pomocą i radą, ale także wspiera zapał działkowców do pracy na rzecz swoich rodzin i społeczeństwa miasta Pyrzyc.

Koronnym elementem spotkania było złożenie specjalnie przygotowanego podziękowania dla Prezesa ogrodu, ale także dla Prezesa OZ i kilkunastu działkowców, a głównie gospodarzy ogrodowych oraz weteranów.

Akcent ten został przyjęty entuzjastycznie i z aplauzem.

W spotkaniu uczestniczył także Starosta powiatu Pyrzyce, który przybył na spotkanie prosto z uroczystości 25–lecia samorządu województwa.

Działkowcy szczęśliwi z osiągnięć roku ubiegłego, zdają sobie sprawę z problemów jakie przyniesie nowy rok, tym bardziej że w tym ogrodzie zaistniała grupka ludzi myślących nieco inaczej, którzy założyli stowarzyszenie, licząc na przejęcie zarządzania ogrodem.

Wszyscy uczestnicy wypowiadali się w trosce o dobro działkowca i ogrodu jako o celu nadrzędnym, wierząc że uda się przezwyciężyć niepotrzebne animozje ludzi, którzy nie zawsze kierują się wyłącznie interesem społecznym.

Radny Powiatu – pan Walenty Darczuk, w refleksji nad rokiem minionym przywołał hasło: "Razem ocalmy ogrody", które towarzyszyło nam przez cały miniony rok. Zasugerował, że takim hasłem na rok bieżący powinno być hasło: "Razem ocalmy struktury", które uzyskały społeczne uznanie i byłoby wielką szkodą gdyby nie wykorzystać sytuacji którą stwarza nowa ustawa o ROD. Atmosfera spotkania była sympatyczna a umilał ją jeden z działkowców, który z powodzeniem mógłby zastąpić kilka kabaretów.

Atmosfera noworoczna tego spotkania pozwala rodzić nadzieje, że ogród im. "Miejski" w Pyrzycach, cieszący się ogromnym dorobkiem i bogatą tradycją, zachowa również w przyszłości swoją tożsamość i społeczne uznanie. A problemy były zawsze i będą. Trzeba będzie je rozwiązywać mając na uwadze dobro ludzi, którym ten ogród służy, zwłaszcza jak podkreślano w wystąpieniach działkowców w okresie kryzysu.

Spotkanie takie u progu nowego roku pozwala wierzyć, że wypowiadane życzenia poparte zapewnieniem władz samorządowych staną się rzeczywistością.

Z nowym rokiem, z nową nadzieją ogród zmierza do przyszłości.

Podziękowanie Burmistrza Pyrzyc dla Prezesa OZ w Szczecinie oraz Pani Prezes ROD "Miejski" w Pyrzycach:

Podziękowanie dla Prezesa OZ.pdf

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 167

Wczoraj 149

W tygodniu 167

W miesiącu 2711

Wszystkich 409266

Kubik-Rubik Joomla! Extensions