Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Już wkrótce, 28 czerwca 2012r.,Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego o uchylenie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. W przypadku uwzględnienia wniosku, działkowcy utracą bezpowrotnie wszystkie prawa gwarantowane ustawą o ROD. Jeżeli bowiem Trybunał stwierdza niezgodność prawa z Konstytucją, to Sejm nie może go przywrócić.
W efekcie, wniosek zmierza do odebrania działkowcom takich praw, jak:
- prawa użytkowania działki,
- prawa własność do naniesień i nasadzeń na działce,
- zwolnienia z podatków i czynszów dzierżawnych na rzecz gminy - właściciela gruntu zajmowanego przez ogród,
- prawa do ochrony ogrodu przed likwidacją na cele komercyjne,
- prawa do odszkodowania za majątek na działce i do działki zamiennej przy likwidacji ogrodu.
Ponadto wniosek zmierza do likwidacji samorządu działkowców i podporządkowania ogrodów gminom.

 

Szanowni Państwo!

Jako demokratycznie wybrani reprezentanci działkowców w ROD, najlepiej znacie wagę ustawy dla ogrodów i działkowców. To Wy na co dzień spotykacie się z problemami ogrodóworaz bolączkami działkowców. Dlatego najlepiej znacie sytuację prawną i ekonomiczną ROD oraz skutki odebrania działkowcom ich dzisiejszych praw.
Odebranie działkowcom zwolnień z podatków i opłat za dzierżawę spowoduje, że działka stanie się ekskluzywnym hobby, a nie świadczeniem socjalnym dostępnym dla najuboższych. Swoboda gmin w decydowaniu o likwidacji ogrodów, handlu ich terenami oraz podporządkowanie ogrodów urzędnikom, spowodują, iż z partnerów społecznych, działkowcy staną się niepewnymi jutra petentami. Skutki będą oczywiste. Przygniecione opłatami i podatkami, pozbawione ustawowej ochrony prawnej oraz wsparcia organizacyjnego i merytorycznego zapewnianego dziś przez Związek, ogrody szybko znikną z polskiegokrajobrazu. Dlatego rację mają ci, którzy postrzegają wniosek Pierwszego Prezesa SN, jako kolejną odsłonę wojny z działkowcami, której celem jest przejęcie za bezcen terenów ogrodów. Wojny, która trwa już ponad 22 lata, ale w której zjednoczeni w ogólnopolskim Związku działkowcy zawsze wychodzili dotychczas z tarczą. 


Również dzisiaj nie stoimy na straconej pozycji. Niewyobrażalnym jest wręcz, aby Trybunał Konstytucyjny przystał na odebranie praw słusznie nabytych milionowi rodzin, które reprezentujemy. Wartości, jakim służy ustawa, są bezsprzeczne. Wsparcie dla najuboższych, pomoc rodzinie, zapewnienie zdrowego środowiska życia, poszanowanie praw majątkowych obywateli.Te wszystko zadania Naród postawił przed władzami publicznymi i zapisał w Konstytucji. Wartościom tym służy też ustawa o ROD, która jest zgodna z Konstytucją!

Szanowni Państwo!

Nie łudźmy się. Wpływy i determinacja środowisk żądnych terenów ogrodów są olbrzymie. Jednak nie raz udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie się im przeciwstawić. Tak może być i dziś. Musimy jednak podjąć wszelkie starania, aby do swych racji przekonać sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiaj to od nich zależy nasza przyszłość. Szczególna rola spoczywa na Was, zarządach i komisjach w ogrodach.Wybierając Was, działkowcy powierzyli Wam swoje sprawy. Macie pełne prawo do przemawiania wich imieniu. Wasz głos nie może być zlekceważony. Zaangażowanie się w obronę działkowców, jest waszym prawem, ale i obowiązkiem!
Dlatego Krajowa Rada PZD zwraca się do wszystkich zarządów i komisji w ogrodowych o jeszcze bardziej aktywne włączenie się w walkę o ustawę o ROD. Obowiązkiem każdego z organów ROD jest skierowanie do Trybunału listu, który będzie świadectwem poglądów na temat ustawy w jego ogrodzie. Przesyłane pocztą, e-mail’em czy faksem, niech staną się jednym głośnym wołaniem miliona polskich rodzin walczącycho swoje działki i ogrody. Wołaniem o sprawiedliwość, której szukamy w Trybunale Konstytucyjnym!

Krajowa Rada PZD

Listy można kierować na adres:
Trybunał Konstytucyjny al. Szucha 12a 00-918 Warszawa
lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 200

Wczoraj 179

W tygodniu 1226

W miesiącu 200

Wszystkich 418565

Kubik-Rubik Joomla! Extensions