Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Wyjątkowym wydarzeniem podczas tegorocznych obchodów 56. Krajowych Dni Działkowca było uroczyste wręczenie podziękowań byłym Prezesom Rodzinnych Ogrodów Działkowych, którzy przez wiele lat sprawowali swoje obowiązki i wraz z końcem kadencji zakończyli swoją pracę. Ich oddanie dla PZD, czynna praca w obronie ustawy o ROD oraz Związku, przyczyniły się do budowania wspólnego dobra, jakim są ogrody działkowe.

Był to moment wzruszający dla wielu osób. Galeria zdjęć TUTAJ

W sumie w całej Polsce uhonorowano ponad 342 byłych Prezesów ROD. To bezprecedensowe wydarzenie głęboko zapadło w sercach zgromadzonych uczestników imprezy. - Pamięć o tym, że było tyle prezesów, i że ustąpili miejsca nowym to niezwykle ważny moment, bo ludzie dzięki takim wydarzeniom wiedzą, kiedy mogą ustąpić i przekazać swoje obowiązki kolejnym osobom. Dzięki temu ogrody wciąż rozwijają się z pokolenia na pokolenie i budują swoją historię, a także dostosowują się do obecnych czasów – mówiła Henryka Miodka z ROD „Cukrownik” z Pruszcza Gdańskiego.

Podczas gali podziękowania wręczono przedstawicielom prawie wszystkich okręgów PZD. Otrzymali oni słowo pisane, dyplom oraz upominek w postaci wiecznego pióra. Wśród nich są zasłużeni prezesi: Roman Rybarczyk  z ROD "Zielony Gaj" w Bydgoszczy, Aleksander Kozłowicz z ROD "Bażantarnia" w Elblągu, Jan Bednarz z ROD "Fortuna" w Skórczu, Hanna Stankiewicz z ROD "Weteran" w Gorzowie Wielkopolskim, Janusz Michalski z ROD "Oaza" w Białogardzie, Stanisław Chaim z ROD "Lena" w Złotoryi, Tymoteusz Bubak z ROD "Dębowa" w Białej Podlaskiej, Czesław Just z ROD "Azalia" w Łodzi, Marian Bujak z ROD "Tramwajarz" w Krakowie, Marian Socała z ROD "Ursynów" w Warszawie, Stanisław Medyk z ROD "Przyszłość" w Namysłowie, Aleksander Kubiak z ROD im. Broniewskiego w Okonku, Krzysztof Mazur z ROD "Hutnik II" w Stalowej Woli, Krystyna Piotrkowiak z ROD "Pieczurki" w Białymstoku, Gabriel Kolenda z ROD im. M. Konopnickiej w Gnieźnie, Eugeniusz Ryngwelski z ROD "Odrodzenie" w Bytowie, Marian Rosiński z ROD "SFUP" w Świdnicy, Józef Kościółka z ROD "Mieszka I" w Szczecinie, Józef Nawoj z ROD "Wypoczynek" w Rudzie Śląskiej, Zofia Baran z ROD "Nad Strumykiem" w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jan Trzaska z ROD "Flisak" w Toruniu, Władysław Orzeł z ROD "Łączność" w Olsztynie, Zbigniew Stiller  ROD "Wiosna" w Jelczu-Laskowicach i Franciszek Bors z ROD "Związkowiec" w Żarach.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 160

Wczoraj 149

W tygodniu 160

W miesiącu 2704

Wszystkich 409259

Kubik-Rubik Joomla! Extensions