Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Delegacja Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop rozbiórkom altan"   z prezesem PZD Eugeniuszem Kondrackim, mec. Bartłomiejem Piechem – pełnomocnikiem Komitetu oraz prezesami okręgów PZD: Łódzkiego – Izabelą Ożegalską, Toruńskiego-Włocławskiego – Piotrem Gadzikowskim,  Mazowieckiego – Zygmuntem Kacprzakiem, Śląskiego – Józef Noskim, została przyjęta przez wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha z SLD.

W spotkaniu udział wziął także wieloletni przyjaciel działkowców – poseł Zbigniew Zaborowski (SLD). Pełnomocnik Komitetu mec. Piech przekazał wicemarszałkowi symboliczne 1000 podpisów z ziemi toruńskiej, złożonych pod projektem inicjatywy obywatelskiej wraz z prośbą o poparcie i osobiste zaangażowanie się w sprawę obrony altan.

Przedstawiciele działkowców krótko nakreślili problem niekorzystnej dla działkowców interpretacji dotyczącej altan i zawiązanej w związku z tym inicjatywie ustawodawczej. Podkreślono, że środowisko działkowców udzieliło ogromnego poparcia dla projektu obywatelskiego (700 tys. podpisów), z czego ponad 24 tys. w okręgu toruńsko-włocławskim.

Wicemarszałek Wenderlich wyraził ubolewanie w związku ze szkodliwą interpretacją prawa przez NSA w zakresie definicji altany i konsekwencji tego dla wszystkich działkowców. W miłej atmosferze podsumował wieloletnią owocną współpracę z działkowcami i zapewnił o dalszym poparciu swojej formacji dla spraw działkowców. Wicemarszałek zapewnił o swoich licznych kontaktach z wieloma ogrodami i działkowcami ze swojego okręgu. "Cenię i podziwiam działkowców i ich Związek za sprawne prowadzenie ogrodów, obronę swoich praw, zaangażowanie w sprawy ogrodów". Nawiązał do swojej bliskiej współpracy z OZ Toruńsko-Włocławskim PZD, podkreślił szczególne zaangażowanie nowego prezesa Piotra Gadzikowskiego w sprawy działkowe.

"Każdy ma jakieś poglądy polityczne. Dla działkowców poglądem politycznym powinno być aby działkowcy byli bezpieczni". Zachęcił do budowania szerszego poparcia w Sejmie dla spraw działkowców poprzez głosowanie na tych, którzy znają, rozumieją i popierają działkowców.

Na zakończenie zapewnił o swoim dalszym poparciu i zaangażowaniu całego Klubu SLD w jak najszybsze przeprowadzenie projektu inicjatywy obywatelskiej przez ścieżkę legislacyjną. "Inicjatywa była wyjątkowo potrzebna, cieszy się dużym poparciem wśród działkowców o czym świadczy 700 tys. zgromadzonych pod nią podpisów. Postaramy się aby jak najszybciej wróciła do działkowców w postaci ustawy".

(mm)

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 190

Wczoraj 178

W tygodniu 760

W miesiącu 4383

Wszystkich 335448

Kubik-Rubik Joomla! Extensions